YLE ei Ahoa säästellyt, yhtään enempää kuin Jäätteenmäkeäkään.
Ylen onnistui mustamaalata sana "työreformi" ja se riitti: sillä Aho niitattiin.
Media on vahva ase.
YLEN toimitusjohtajana toimi tuolloin SDP:n Arne Wessberg.
Jäätteenmäkeen piti käyttää paljon röyhkeämpiä keinoja.
Myös tuolloin YLEN toimitusjohtajana toimi SDP:n Arne Wessberg.
Onko YLE jälleen nostamassa sanan "työreformi" sanan säiläksi, kapulaksi Keskustan rattaisiin?
Kokoomus on saanut maistaa vastaavaa mediamiekkaa mm. Holkerin "minä juon nyt kahvia." -niittauksessa.
Nyt vaalien alla YLEN toimitusjohtajana häärii Lipposen ex-avustaja Mikael Jungner.
Onnistuuko "Junggers" täyttää häneen kohdistetut SDP:n odotukset ja niitata Keskusta, Kokoomus ja kaikki muut puolueet... sekä itseasiassa koko demokratia?
YLE työreformilla Keskustan kimppuun
4
108
Vastaukset
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- mitä syyttää
Häh?
Alkutekstin kirjoittaja saamassa viikon huuhaa palkinnon?
Se oli nimittäin kylläkin SAK, joka uhkasi lakolla silloin E.Ahon työreformia, jos muistat.
Yle vain uutisoi aiheesta.
Nyttemmin työreformin käsikirjoittaja M.Vanhanen on toteuttanut/toteuttaa sitä.
Tänään edustaja Mustajärvi otti asian esiin eduskunnan kyselytunnilla kysyessään asiasta valtionvarainministeri Heinäluomalta asiasta.
Yle näytti tämän (ja paljon muutakin) suorassa lähetyksessään tänään.
On se helvetin kummaa syyttää Yleä tästä.
Ihmettelen jos tosiasioita ei saa kertoa uutisissa tai suorassa lähetyksessä.
Niin no joo, mainoskanavilta ei tästä aiheesta todellakaan saa tietoa. Siellä ne on bannissa.
Pikemminkin pitäisi syyttää M.Vanhasta salaa hivuttamalla tehdystä työreformin toteuttamisesta.
Tämä tulee kyllä esiin ennen eduskuntavaaleja ja vaikuttaa kepun ja muiden porvarien maineeseen työväestön alistajana. - pellonvääntäjä...
....näkee kaikessa punaista.
Mee lääkäriin! - varmaan
remareitten juani!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648