Lehti

Sain "Kuutoset"-lehden postissa muutama päivä sitten (vaikka en sen alueen jäsen olekaan). Kiitokset lähettäjälle joka tapauksessa. Lehti oli aivan hyvä sisällöltään ja ulkoasultaan.
Yhdistysten lehdet ovat yleensäkin parantuneet, vaikkakin käsittelevät asioista aika suppealta näkökannalta.
Minkä paikallisyhdistyksen lehti mahtaa olla paras?
4594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuota, jos osoitetiedoissa on jokin kämmi tms. ja sinua kovin epäilyttää ota yhteys sivulta kaksi löytyy yhteystiedot e-mail jne. Kiinnostaisi tietää....
Saamasi lehti on tietty paras:) vai?

Äänestä

Luulisi yhdistysten tietävän jäsenensä, vai onko tarkoitus kalastaa uusia jäseniä alueella asuvista karavaanareista.

Periaatteesahan tuohon vain koottu vain kuuden yhdistyssen lehdet yksiin kansiin. Hyvä asia sinänsä, kun omalta yhdistykseltä tuli aiemmin kerran vuodessa taitettu A4, käytännössä ilman asiallista sisältöä.

Äänestä
  • Tarkoitus ei ole kalastella ketään, vahinkoja sattuu, miten se on arvoitus ainakin toistaiseksi.
    Tarkoituksena on kaikille näille kuuden yhdistyksen jäsenille, mahdollisimman hyvä tiedotus yhdistyksenä asioista, sekä lisämausteeena tieto, mitä mm. naapuriyhdistyksessä tapahtuu, tulevista treffeistä infoa jne... yhteistyötä parhaimmillaan:)

    Äänestä

Alkavat olla väripainatuksella kaikkien (luultavasti) yhdistysten lehdet. Onhan lehti samalla näyttävämmän oloinen.
Sisältö taas määräytyy sen mukaan, mitä jäsenistö haluaa ja antaa tiedoksi lehden toimittajille??? Jos ei anneta palautetta, onko tulkittava, että lehti on odotusten mukainen? Itse esitin parikin toivomusta omaan lehteen ja seuraavassa numerossa ne oli toteutettu. Nähdäkseni pitää olla myös itse aktiivinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukija.... kirjoitti:

Sain "Kuutoset"-lehden postissa muutama päivä sitten (vaikka en sen alueen jäsen olekaan). Kiitokset lähettäjälle joka tapauksessa. Lehti oli aivan hyvä sisällöltään ja ulkoasultaan.
Yhdistysten lehdet ovat yleensäkin parantuneet, vaikkakin käsittelevät asioista aika suppealta näkökannalta.
Minkä paikallisyhdistyksen lehti mahtaa olla paras?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu