tuontiauton vertailu auto?

Saksasta tuotiin V70 2,4T
Verojen maksu tuli ajankohtaiseksi, niin vertailu autona oli käytetty Jotain kalliimpaa MERSUA???!!!
Mitä V*TTUA?? Käsittääkseni volvolla on ollut ja on edelleen mallistossa V70 2,4T????
Ihan pihalla ???? !!!!
2497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tulli on Saulin ja Kuitusen (jumalien) alla.

Kansalle ei voi antaa tietoja ja vapauksia.
Siksi sanotaan joskus:
Volvo=MB, joskus Volvo=Volvo ,josku Volvo = Audi

Syntyy sekava tilanne kansalle ja tuonti ei kannata tai karkaa liiallisuuksiin. Valtio voitaa taas. Ja kansa on loitolla.

Äänestä

En tiedä mikä on tilanne nyt, pari kk sitten jotain näki mitä verrataan mihinkin.
Kuitenkin -92 Audi cabriolettia verrattiin BMW Z3 !! Aika vähissä on yhtäläisyydet!! BMW on alumiinikorinen urheiluauto ja Audi on vain perheautosta "sahattu" avo!!

Saas näkee kuin käy...paprut on nyt sisällä, käsittely on esissä kun uusi laki astuu voimaan. En uskaltanut antaa niiden häslätä tämän kanssa vanhoilla pykälillä, olisi voinut jäädä turhan paljon rahaa sisään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-?- kirjoitti:

Saksasta tuotiin V70 2,4T
Verojen maksu tuli ajankohtaiseksi, niin vertailu autona oli käytetty Jotain kalliimpaa MERSUA???!!!
Mitä V*TTUA?? Käsittääkseni volvolla on ollut ja on edelleen mallistossa V70 2,4T????
Ihan pihalla ???? !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu