Lancia Thesis

Näinpähän tällaisen kaunottaren Vantaalla ajelemassa. Mikä mikä, siis hieno peli mutta onko näitä tuotu Suomeen virallisesti siis ja mikä on hintaluokka tuollaisella ?
103886
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

täällä jo riesaksi asti. Turussa näin viime kesänä kolme samaan aikaa. Mustan, punaisen ja sinisen..

Äänestä

Muutama yksilö on maahan tuotu, virallista maahantuontia Lancialla ei Thesiksen aikana ole ollut, vaan Kappa oli viimeinen myyntimalli joskus 90-luvulla.

Hintahaarukkaa on vaikea antaa, mutta liikutaan varmaankin samassa luokassa udempien Alfan 166:n kanssa. Thesis toki aikanaan (vielä) hankalampi myytävä. Mutta ei kai noita autoja myytäväksi osteta. Paitsi jotain Mersuja.

Äänestä
  • Tietääkseni Thesis on yhtä kokoluokkaa suurempi auto kuin Alfa 166 ja paljonkin kalliimpi.

    Äänestä

Ko. hintaan on kaupiteltu ´02 mallista Thesistä 3-litran koneella ja varsin kattavalla varustelulla. Veroton hinta 20000€. Auto ei vielä Suomessa.

Äänestä
  • näkyy nyt olevan 2002 v6 hintaan 21000 Eeroa, ei pahan hintainen!

    Äänestä

  • jessee kirjoitti:

    näkyy nyt olevan 2002 v6 hintaan 21000 Eeroa, ei pahan hintainen!

    ... oli tuo relu 20, Veroineen tuo mainitsemani.

    Äänestä

  • r1150r kirjoitti:

    ... oli tuo relu 20, Veroineen tuo mainitsemani.

    Otan takaisin edellisen kun kysesssä olikin eri auto. Eli 21 ei kuulosta todellakaan pahalta mutta siihen nähden tuo 34 on jo suorastaan paljon. Tuo 21 näyttää oikeastaan siltä, että autosta halutaan eroon.

    Äänestä

  • jessee kirjoitti:

    näkyy nyt olevan 2002 v6 hintaan 21000 Eeroa, ei pahan hintainen!

    Se vaan on niin että Suomessa ollaan hirveen ennakkoluuloisia. Mersu, bemari, tojota ym. tuttu on arvossaan. Mutta kun niissä harvinaisemmissa saattaa saada halvemmalla erikoisen auton/harrrastuksen - väliäkö sillä? Ei autoilun tarvii olla niin totista, halvemmillakin voi ajaa

    Äänestä

ei ole tuotu sellaisia suomeen

Äänestä

Läntisen Valkoisenlähteentieltä kun käännyt Koivukyläntielle, niin johan pitäisi näkyä. Saamarin ruma auto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tippett kirjoitti:

Näinpähän tällaisen kaunottaren Vantaalla ajelemassa. Mikä mikä, siis hieno peli mutta onko näitä tuotu Suomeen virallisesti siis ja mikä on hintaluokka tuollaisella ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu