Näinpähän tällaisen kaunottaren Vantaalla ajelemassa. Mikä mikä, siis hieno peli mutta onko näitä tuotu Suomeen virallisesti siis ja mikä on hintaluokka tuollaisella ?
Lancia Thesis
Tippett
103886
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
täällä jo riesaksi asti. Turussa näin viime kesänä kolme samaan aikaa. Mustan, punaisen ja sinisen..
Muutama yksilö on maahan tuotu, virallista maahantuontia Lancialla ei Thesiksen aikana ole ollut, vaan Kappa oli viimeinen myyntimalli joskus 90-luvulla.
Hintahaarukkaa on vaikea antaa, mutta liikutaan varmaankin samassa luokassa udempien Alfan 166:n kanssa. Thesis toki aikanaan (vielä) hankalampi myytävä. Mutta ei kai noita autoja myytäväksi osteta. Paitsi jotain Mersuja.
Tietääkseni Thesis on yhtä kokoluokkaa suurempi auto kuin Alfa 166 ja paljonkin kalliimpi.
Ko. hintaan on kaupiteltu ´02 mallista Thesistä 3-litran koneella ja varsin kattavalla varustelulla. Veroton hinta 20000€. Auto ei vielä Suomessa.
näkyy nyt olevan 2002 v6 hintaan 21000 Eeroa, ei pahan hintainen!
... oli tuo relu 20, Veroineen tuo mainitsemani.
Otan takaisin edellisen kun kysesssä olikin eri auto. Eli 21 ei kuulosta todellakaan pahalta mutta siihen nähden tuo 34 on jo suorastaan paljon. Tuo 21 näyttää oikeastaan siltä, että autosta halutaan eroon.
Se vaan on niin että Suomessa ollaan hirveen ennakkoluuloisia. Mersu, bemari, tojota ym. tuttu on arvossaan. Mutta kun niissä harvinaisemmissa saattaa saada halvemmalla erikoisen auton/harrrastuksen - väliäkö sillä? Ei autoilun tarvii olla niin totista, halvemmillakin voi ajaa
ei ole tuotu sellaisia suomeen
Läntisen Valkoisenlähteentieltä kun käännyt Koivukyläntielle, niin johan pitäisi näkyä. Saamarin ruma auto.