Miksi MONK on vaihtanut apulaista????

Ykkösen lauantai-illan viihteellinen sarja MONK on aina naurattanut vedet silmiin asti.

Mutta nyt tuntuu että on tapahtunut joku ihmeellinen lässähdys.

Voi miksi SHARON,metka Monkin apulainen on poistunut tai poistettu?


Onko kukaan samaa mieltä,minua kyllä tämä raivostuttaa!
81144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olen samaa mieltä. Jäin nimittäin vasta koukkuun tuohon sarjaan niin heti sit lässähti ku vaihtu apulainen.

Äänestä

apulainen. Höh, jäi näkemättä viime jaksot, ja kun eilen istahdin TV:n ääreen hämmästys oli suuri. Olisi kiva tietää, mitä on tapahtunut edellisissä jaksoissa. Sharona oli niin hyvä, tottuukohan tuohon Nataliehen.

Äänestä

Monkin apulainen vaihtui, koska Sharona palasi ex- miehensä luo. Sitä en tiedä, miksi apulainen vaihtui niin äkkiä, ilman varoituksia. Mitähän Sharonan näyttelijälle tapahtui?
Natalie tuli Monkin apulaiseksi oikeastaan sattuman kautta, näin ainakin ymmärsin. En nähnyt kokonaan viimeviikkoista jaksoa, mutta ymmärsin kuitenkin, että Natalien asuntoos oli tunkeutunut joku mies, jonka Natalie oli sitten itsepuolustukseksi tappanut. Monk kai tutki sitten syytä miehen tunkeutumiseen, koska tunkeutujaa oli kovasti kiinnostanut natalien tyttären akvaario.

Paljastui, että tunkeutuja oli töissä museossa. Hän oli varastanut musosta harvinaisen ja arvokksan kuukiven, mutta koska kaikki museosta lähtevät, myös työntekijät, tarkistetaan ennen ulospääsyä, mies oli piilottanut kiven akvaariokivi- sarjaan, ja merkannut paketin. Sitten hänen kumppaninsa piti seuraavana päivänä ostaa merkitty paketti, mutta Natalein tytär otti paketin ensin.

Natalie ei ensin suostunut Monkin tarjoamaan työpaikkaan, mutta kun monk sitten pelasti tytön kalan, jonka kuolleen miehen kumppani oli koululaisten tiedeprojekti- näyttelyssä yhdessä kuukiven kanssa varastanut, nainen muutti mielensä. Monk nimittäin otti maahan kaatuneelta mieheltä kalan, ja jätti kuukiven siihen.

Minusta hoiturin vaihto kävi aika kivuttomasti, ehkä Natalieen tottuu. Sharonassa ja Nataliessa on joitain samoja piirteitä. Vahva tahto, molemmat ymmärsivät/ymmärtävät Monkia kaikkine neurooseineen, ja molemmat ovat halukkaita toimimaan. Ja molemmilla on lapsi.
Tietysti Nataliessa on erilaisiakin piirteitä, mutta vaikka itseäni Sharonan lähtö aluksi häiritsi, vaihto oli kuitenkin tehty taitavasti, eikä sarja mielestäni lässähtänyt millään tavalla.
monk on ehdoton lauantai-illan pelastus!

Äänestä
  • Minä tykkäsin tästä uudesta apulaisesta.
    Topakkuuttahan tästä Nataliesta tuntuu löytyvän. Sharonilla oli poika ja taas Nataliella on tyttö.
    Vaihtelu virkistää.

    Äänestä

  • löytyypi googlella kuvia ja informaatiota.

    Itekin kyllä tykkäsin tosta Bittyn esittämästä Sharonasta ja Bitty on lisäksi todella namupala.

    Vaikka on toi Natalieta esittäväkin ihan kivan näkköinen. Kyllä siihenkin tottuu.

    Mutta tässä sitä Sharona alias Bitty Schram informaatiota ja kuvia:

    http://www.google.fi/search?hl=fi&q=Bitty Schram&btnG=Google-haku&meta=

    Äänestä

Tässä sinulle faktat apurin vaihdosta:

Monkin kolmas kausi kuvattiin kahdessa osassa ja Sharonia näyttelevän bitty schramin sopimus päättyi yhdeksännen jakson jälkeen. Hänen tilalleen pestattiin traylor howard syksyllä 2004.
Joten syy oli siis sopimus jota ei jostain syystä uusittu enää.
Mielestäni uusi apuri Natalie on tosi sympaattinen ja sopii sarjaan hyvin sharonin tilalle.
Amerikoissa sarjasta esitetään jo viidettä kautta ja Natalie on edelleen mukana myös.

Äänestä

Tämä uusi nainen on ihan kökkö. P-p ei tykkää.

Äänestä
  • Jaa, vai niin on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllä nyt keljuttaa kirjoitti:

Ykkösen lauantai-illan viihteellinen sarja MONK on aina naurattanut vedet silmiin asti.

Mutta nyt tuntuu että on tapahtunut joku ihmeellinen lässähdys.

Voi miksi SHARON,metka Monkin apulainen on poistunut tai poistettu?


Onko kukaan samaa mieltä,minua kyllä tämä raivostuttaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu