50kpl pakolaisia pitää oikein kädestä pitäen lähteä hakemaan Suomeen, voi vittu sanon minä.
pakolaiskiintiö ei ole
täynnä !
3255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
!!!
vaikka kansaltahan verorahat tulee ei niitä kuitenkaan riitä välinehankintaan sairaaloille puhumattakaan pelastus helikoptereille.
Isäni joutui eilen lauantaina sairaalaan keuhkoveritulppaepäilyn vuoksi. Epäilyn siksi, että ei ole lääkäriä näin viikonloppuna joka tutkisi isäni, joten hän nyt sitten makoilee sairaalassa kivuissaan huomiseen, kunnes lääkäri tulee ja tutkii. Vanhahan isäni toki on, 80v., mutta kyllä hänellekin soisi inhimillistä kohtelua, edes lääkäripalvelujen verran. Mutta ei, koska ei ole määrärahoja pitää lääkäriä töissä viikonloppuna. Rahaa kyllä riittää kiintiöpakolaisiin, että oikein haetaan Turkista asti, mutta ei Hyvinkään sairaalaan riitä lääkäreitä viikonlopuiksi, siihen ei riitä rahaa.
EN V....U AINAKAAN ÄÄNESTÄ DEMAREITA, KOKOOMUSTA, KEPUA, VIHREITÄ, VASUREITA, ENKÄ MUITAKAAN KANSANKUSETTAJAPUOLUEITA, se on varma! Äänestämään kyllä aion mennä.