Johan pomppas toi Matti Vanhasen uusi työreformi.
Taas kerran Vanhanen haluaa pienentää kaikkein pienituloisimpien palkkoja. Samassa ohjelmassa Vanhanen esittää isoja alennuksia isotuloisten veroihin.
Tätä se on Kepun solidaarisuus.
Ja tietysti maajusseille halutaan lisää tukiaisia!
Taas kerran Vanhanen haluaa pienentää kaikkein pienituloisimpien palkkoja. Samassa ohjelmassa Vanhanen esittää isoja alennuksia isotuloisten veroihin.
Tätä se on Kepun solidaarisuus.
Ja tietysti maajusseille halutaan lisää tukiaisia!
Vastaukset 7
Vanhimmat
missä Vanhanen on tuommoista sanonut haluavansa?
punanutut kehittelevät päissään vaikka mitä, kun ei ole asiatietoa muualta kuin palkkatyöläisestä ja kaljapubin juopolta demariluottamusmieltä.
Tässä on kepun todellinen luonne:
Köyhät kyykkyyn ja köyhille keppiä!
Rikkaille lisää mammonaa ja porkkanaa.
Tämä on kepun uusi taloudellinen järjestys. Rahat pois köyhiltä ja rikkaat rikkaammaksi.
Matti Vanhanen oli yhdessä Esko Ahon ja veljensä Rauno Vanhasen kanssa työreformin isät.
Alkuperäisen työreformin tavoitteena oli alentaa minimipalkkoja, tehdä ammatillinen järjestäytyminen mahdollisimman hankalaksi sekä helpottaa irtisanomista.
Vanhasen uudessa työreformissa on samoja tavoitteita uudessa paketissa.
ja kaikki puollueet jotka kannattivat eu n lainsääräntöä suomessa ajavat eu kautta tätä työreformia lukekaa kirja ahneuren aika tilaamalla 0400565366 pesonen on myös muita suomalaisi ja ulkolaisia samasta asiasta
IHAN OIKEASTI!
SAK:n Heinäluoman idea koko työreformi josta sitten vasta myöhemmin sanoutui irti kun sen huomattiin vievän keskusjärjestövaltaa.
Joillakin on näköjään SAK:n johtajan mulkku perseessä ja vielä nauttii siitä.
Esimerkiksi Paperiliiton mätähammas tuhosi yhden tehtaan!
... edistyksellisin työelämän uudistamista koskeva ohjelma. Se ei vain sopinut silloisille sossuille eikä ihalaisille.
Tosin suurin osa työreformin ideoista on toteutettu Lipposen hallituksen toimesta, mutta eihän niitä voinut nimittää kuuluvan työreformiin.
Täydellisen toteuttamisen puute ja uudet haasteet ovat luoneet tarvetta jatkaa uudistusta vaikkapa nimellä globalisaation vaatimukset työelämään. Kyllä tämäkin toteutuu; tosin Heinäluoma tekee siitä taas Ihalaisen kumppanina pelotusaseen omien joukkojen kannustamiseksi vaaliuurnille. Tämä taas jarruttaa uudistuksia.
On muuten hassua, että vanhoillisin ja vanhoista arvoista kiinnipitävä puolue onkin maassamme SDP.
Viestisi suuri ansio on, että "globalisaatio" on kerrankin kirjoitettu oikein. Muu sisältö onkin ex anus (= perseestä).