Toivottelemaan hyvät yöt :) Nukkukaa hyvin ja aamulla kun heräätte,enää 4 yötä Jouluun...Oikein mukavaa Joulun odotusta kaikille:)
Taidanpa ehtiä ensin
aliisa
23684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
-Nukkukaa hyvin ja aamulla kun heräätte,enää 4 yötä Jouluun-
eipä ole kun 3
mä laskin monta kertaa...sormista oikein ja sain 4 yötä ;O))
kävinkin peseen jo hampit, niin.... ja tyhjensin astiat koneesta ,ja laitoin pyykitkin kuivumaan.... Laiskako töitään luettelee... pitää muuten paikkansa :=)))
Öitä vaan, ja ollaan kilttejä, että pukki meidänkin ovee kolkuttelis aattona :=)))
mä olen varmistanut joulupukin tulon ja lahjojen saannin tänä vuonna...vietämme jouluaaton veljeni perheen luona...josko siellä oltas oltu kiltempiä...luotan siihen ;O))
tontut jo lastaavat rekeä ja Pukki kampaa partaansa.Petteri Punakuono kuopii malttamattomana,pian se pääsee matkaan.
Hyvää yötä!!
kertomasi...niinhän siellä on ;O)) Öitä sullekin :)
ja auvoisaa joulunodotusta :)
ja muuten ,täällä pyryttää lunta....;O))
ei tartte kiitellä.. :D
sä siis sait mun uuden osoitteeni ;O))
..ja tanssin koko viime yön sitä lumitanssia, joten ois se ollukkin kumma, jos se ei olis tehonnu... ;)
mikä vaivannäkö ;O)) Kyllä taitaa sunkin olla aika nyt hipsiä unten maille,olet varmaan väsynyt ;O)) on se nyt hienoa ,kun maa on valkoinen :))
huuhaanväki nuukahti untenmaille, oottelemaan Joulua, joka saapuu joka vuosi aina uudestaan ja uudestaan ja uudestaan, mutta mitäpä ei vuosi olisi ilman joulun odotusta ja joulua, öitä suloisia jotta suloinen joulu saapua saa, taas tänäkin vuonna :DD
vettä.Säätietomies ennusti
hauskaa Joulun odotusta sullekin...Mites on ...mahdatko saada ihanan ,suloisen joululahjasi,vai olenko laskenut väärin :))
jouluksi maailmaan putkahtaa, toivottavasti ees uudeksi vuodeksi, joka tapauksessa kuukauden päästä vaihtelen vaippoja rutiinilla ja päivist` muokkaantuneet rutiineit :DD
29päivä laskettuaika, mutta tänään kävin synnärillä, kun tuntui/tuntuu vieläkin et putoo minähetkenä tahansa maahan, mut ei sieltä mitään tullut ei ees kakka. Kotiin lähettivät ja sanoivat et ei aikas viel oo, tuu takas jos supistukset voimistuu tai lapsivedet valuu, kun kysyin mistä mä tiiän koska tuun ja itkee pillitin, muutenkin pillitän jo päivää sanoessani, noin suurinpiirtein. Tääpää vastaa nimimerkillä: toivonsa menettänyt lapsen maailmaan saamisen suhteen ja siksi ylitse pitkä vuotava vastaus :DD
tätä kuukautta ja vuotta se aika 29.12.2006 :DDDeikä ens vuonna (korjasin jottei väärten lueta) :DDD
minuu ainaskaan, ei riippuvainen jouluntaika säästä ainaskaan, ei porot lunta tarvitse kulkemiseen jouluntaika heidät lennättää luokse lasten kilttien (ja aikuisten isojen) vaan. (silleesti käynyt etelänlämmössäkin ulkomailla) :DDD
ettei sinne masuun kukaan vielä jäänyt oo...olen kuullut tuon samassa tilanteessa ollessani(6 kertaa!!)monesti,kun aloin olla jo ihan kypsä....ja asiaan kuuluu pieni herkistely :)) Kyllä se pikkuinen sieltä tulee,hän ei van malta vielä :)
Väsyyyyyyyy...koko illan...
Jagsaa pienesti Puhista...
Olisi ollut mukava jutella…
eikä mikään jännittävä, niin kuin nyt tulva,
tuntunut paljon miltään kun sitä ei voinut jakaa kenenkään kanssa..;o))
Puhisee...:)) Olin juuri lähdössä...mutta mikä tulva??? Se on vielä pakko jakaa sun kanssasi :)
Mikä tahansa järisyttävä juttu...Tarkoitan..on hyvä jakaa...asioita:o))
mä luulin,että siellä....mä oon ihan väsy,en ymmärrä enää lukemaani...mä poistun...ja vielä kerran ,öitä...*haukotus*