Jumala kun on mielestänne luonut tänne jokaisen niin miksi tuomitsette Jumalan luomat. Olen kyllä itse hetero että sillä on turha lyödä ja myöskään raamatunlauseilla. Omilla sanoilla vain,pyydän.
Paljon homoudesta
juha e
4175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse olet valinnut miten tuhot Jumalan luomuksen.
Homous on Jumalalle kauhistus ja iljetys. Se on selvästi kirjoitettu Raamattuun.
Raamattu on oman aikansa tuote. Silloin ei vielä ollut nykyisenkaltaista lääketiedettä. Raamattua ei saa tulkita fundamentalistisesti. Sellainen on kirjanoppineisuutta eli syntiä.
Miksei siis homoutta?
ihmiset keskustelevat mielellään raamatunlauseilla, koska eivät uskalla pohtia itse kriittisesti järjellisyyttä homoasiassa.
Hellareiden mielestä muu seksuaalisuus kuin heterous on valintaa. Siis synnin valintatalosta hankittua seksuaalisuutta. Menet heterona sisään ja tulet homona ulos. Tässä asiassa käsitys ei ole muokkaantunut vaikka tietoisuus ja ihmiset
ovat 2000 vuotta viisaampia. Uskonnot pitävät talutusnuorassa ja ryhmäkurissa.