Terrorismia joululomalla?

Tiedustelun mukaan joululomien sotkemiseksi on suunnitteila terrorismijuonia.

Erityisesti koskee UK:ta, mutta Usassa myös pelätään. 'Chatter' tulevista iskuista on lisääntynyt huolestuttaavsti. Ilmeisesti viranomaisilla ei ole hajuakaan kuka, mitä tai missä.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/london/6202851.stm
2186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niillä on kiire keksiä kuka ne tekisi. Nythän kaikki tietävät jo että Al-Qaeda on vain...

Al-Qaeda ei ole mikään terroristiverkosto, vaan tietokonelistaus CIA:n kouluttamista taistelijoista venäläisiä vastaan. Entinen brittien puolustusministeri, Robin Cook kertoo tästä ihan avoimesti.

http://www.sourcewatch.org/index.php?title=Al_Qaeda#Al_ Qaida_and_CIA

Äänestä
  • Niinpä..luulisi, että jihadistitkin ovat oppineet mukautua pikkuhiljaa terrorismin torjuntaan.

    Herätyskellokellot alkavat soida tiedustelupalveluissa, mikäli tunnetut äärimuslimit esim. alkavat pukeutumaan länsimaisesti, ja lopettavat 'chatterin' ('myrskyn silmä'-teoria)

    Siis eiköhän nekin jo osaa olla tekemättä näin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lonelygirl15 kirjoitti:

Tiedustelun mukaan joululomien sotkemiseksi on suunnitteila terrorismijuonia.

Erityisesti koskee UK:ta, mutta Usassa myös pelätään. 'Chatter' tulevista iskuista on lisääntynyt huolestuttaavsti. Ilmeisesti viranomaisilla ei ole hajuakaan kuka, mitä tai missä.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/london/6202851.stm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu