Mikähän patrolissa on vikana kun hehkuvalo vilkkuu ja hehkuille ei tule virtaa (2.8dt)
patrolin hehkuvalo vilkkuu
paksupatukka
3428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tarkista sulakkeet rasiasta 2 kpl:ää. Toinen on jälkihehkuille, siia alussa kaikki 6 hehkuttaa ja lämpötilasta riippuen kolme takimmaista hehkua jatkaa.
Tollanen vilkkuminen varmaan kertoo jostain. Jos sulakkeen vaihto ei auttanut kysy merkkihuollosta ja kerro vastaus myös täällä.;)
Hehkukiskoilla saattaa olla johto löysästi kiinni tai joku muu kosketushäiriö, mulla teki samaa kerran ja ei ollut muuta vikaa. Toisen kerran kun ei oikein hehkutellut kunnolla oli toinen hehkurele (se pienempi) menny rikki. Releen sisällä oli johto palanut poikki oikosulun vuoksi mikä johtui vääräntyyppisestä tiivisteestä hehkukiskojen välissä, tällöinkin tahto hehkuvalo vilkutella. Eli jos hehkuvalo vilkkuu jos jotain häikkää on, hehkutkin ehkä vois tarkistaa?