Vähän tyhmästi harrastettiin seksiä ilman ehkäisyä, kun kortsuja ei sattunut olemaan matkassa. Onko mahdollista, että tyttö on raskaana, jos ovulaatiosta on noin kymmenen päivää?
Raskausriski?
7
955
Vastaukset
- piru-80
Jos pienelle ei ole tilausta niin, mars mars apteekkiin.
- kokeneempi
Sinuna olisin ihan huoletta. Raskaaksi tulemiseen tarvitaan paljon yrittämistä ja hyvää onnea. Ei se sattumalta tapahdu kenellekään muuta kuin elokuvissa.
- ei 100%
Kuuleppas nyt!
Haluan vain huomauttaa, että kyllä se voi sattumaltakin tapahtua. Itse olin syönyt e-pillereitä vuosia kun tulin raskaaksi. Ei unohtamisia, ei pahoinvointeja, ei mitään muutakaan mikä olisi haitannut pillereiden tehoa. Lääkäriltä asiaa ihmeteltyäni, oli vastaus, etteivät ne ole 100 %:sen varmoja, vaan varmuus on 98 %: n luokkaa.
Eli kyllä se voi onnistua ihan sattumaltakin! - Ninja25
Kyllä se vauva saattaa sieltä iha yhellä kertaa tulla. Ehkä siulle ei vaa oo sillee käyny, mut miullepa on!! Lapset tulee jos on tullakseen tai sitte ei ollenkaa.
- Anonyymi
Kyllä vaan voi ihan sattumalta tapahtua. Meidän kolmas lapsi tulisilla tavalla olimme aikoneet ainoastaan kaksi lasta vaan tuli kolmaskin
Siis mitä tarkoitat että se tarvitsee monta yrittämistä . Monet ovat alkaneet odottamaan sen ainoan kerran jälkeen niin että älä jakele neuvoja missä ei ole mitään totuutta . - Anonyymi
Ninja25 kirjoitti:
Kyllä se vauva saattaa sieltä iha yhellä kertaa tulla. Ehkä siulle ei vaa oo sillee käyny, mut miullepa on!! Lapset tulee jos on tullakseen tai sitte ei ollenkaa.
Huvittaa tuo että ” kovalla yrittämisellä” kyllä se niin on että eräät tulevat helposti raskaaksi, ei siinä tartte mitenkään edes yrittää. Mistä kiven alta huutelet
- ilman suojausta
Ja suojauksenkin kanssa minimaalinen riski. Nimimerkillä kokemusta on - aina kun ehkäisy on jätetty pois yhdeksikään kerraksi on tuloksena ollut lapsi viis siitä, mikä vaihe kuukautiskierrosta on ollut menossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3475785- 775223
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484286- 523911
- 483648
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1583356Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky403102- 432259
- 492185