Tällä palstalla taiskin olla joku aika sitten keskustelua tukisukista ja niiden pukemisesta. En enää kuitenkaan löydä ko. keskustelua, mut mua kiinnostas kaikki vinkit liittyen noihin tukisukkiin. Mä olen siis uusi tukisukkien käyttäjä. Sain nämä ensimmäiset tossa joulun alla ja kyllähän se myyjä neuvo kuinka niitä käytetään ja pestään jne... meni kuitenkin jotenkin ohi se kaikki ja noiden pukeminen tuntuu tosi hankalalta. Oiskohan jotain jippoo miten noi sais jalkaan helpommin?
Kiitos avusta jo etukäteen.
tukisukkien pukeminen
uusi käyttäjä
3
1499
Vastaukset
- avuksi
sukkien pukemisen helpottamiseksi valmistettu silkkisukka. Pitäisi saada sieltä mistä olet sukatkin hommannut. Silkkisukka laitetaan varpaiden ja jalkaterän päälle ennen kuin ruvetaan pujottamaan sukkaa jalkaan. Auttaa huomattavasti ja saa sukan liukumaan helpommin jonkun matkaa. Sitten tukeva ote kummaltakin puolen tukisukkaa ja voimakas tasainen veto ylöspäin.
- Jalassa
Osta tiskihanskat niillä saa hyvin laitettua sukat jalkaan,varsi ensin kasaa kuten tavallisessa sukassakin, hanskojen avulla vetelee varret ylös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.327107- 434353
- 243755
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1843457- 122507
- 302455
- 442122
- 262044
- 1641993
- 1051412