Kovasti te siitä uudesta lehdestä vaahtootte... Jehovan todistaperheeseen sitä synty meikäläinenkin ja siitä on aikaa jo kauan. Kovakallonen kun olin, niin ei oikein vt seuran opit päähän uponnu. Sitten alko kiinnostaan mopot ja tytöt enemmän kuin noi uskonasiat. Ukko veteli autonantennilla takapuolen vereslihalle aina siihen asti kun olin vähän alta 17v. Sillon oli miestä tullu jo niinpaljon, että tempasin äijältä antennin kädestä ja annoin vähintäänkin samalla mitalla takaisinpäin. Melkein siltä seisomalta läksin kotoa pois ja nykyään on talo, auto, muija, mukuloita ja hyvä työpaikka. Omille mukuloille ei ole tarvinnu piiskaa antaa ja valtakunnansalin suuntaan en ole edes kuseskellu.
Että tämmönen tapauskin löytyy, vaan tuskimpa ketään kiinnostaa.
Että tämmönen tapauskin löytyy, vaan tuskimpa ketään kiinnostaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
päin mullakin,vaan mua kyllä kiinnostaa "uskonasiat".
Mun isäpuoli harrasti henkistä ja fyysistä väkivaltaa mua kohtaan kans 17 vuotiaaksi saakka.
Sitten kerran kun yhes paskakaivoo tyhjättiin alko hän haukkuun mua tapansa mukaan ettei musta ole mihinkään.
Silloin ens kerran hikeennyin ja sanoin:"jos et paa turpaas kiinni niin heitän sut tonne paskan joukkoon".
Siltä seisomalta se meni sisälle itkien ja huusi äitini nimeä et:"kuuliks mitä toi kakara sanoi".Äiti siihen:"kuulin ja niin sulle pitäs tehdäkkin".
Seuraavalla viikolla suin omas kämpäs eri paikkakunnalla ja olin töis.
Meikäläisen äitee oli äijän puolella kun molemmat oli sitä mieltä että remmiä kun antaa niin oikeessa uskossa poikakin pysyy.