Feministi on vain peitenimi tälle seksuaaliselle erityisryhmälle. He haluaisivat latentisti olla "hyviä jätkiä" mutta eivät uskalla ehkä kotikasvatuksen takia. Siksi he liittoutuvat yhteen ja rupeavat vihaamaan oikeita biologisia miehiä. Monissa kulttuureissa esim. idässä transeksualismi on hyäksyttyä eikä feminismivitsaus ole päässyt katkeroittamaan osaa naissukupuolesta. Suomessa feministit näyttävät erityisesti monia persoonallisuuden negatiivisia puolia lieneekö suomalainen geneettinen ominaisuus. Erikoisesti viehättävien ja naisellisten neitokaisten vainoaminen on todella julmaa.
Feministit on transuja
lääkärismies
12674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Että mikä kumman olematon lemmenmela tuolla minunkin jalkovälissäni on. Joo, joo. No se on vaan niin helkatin pieni, ettei sitä silmä erota.
Naisten lemmenmeloja voit pohtia siellä lesbopalstallasi.
Ei se koko vaan se kunka sitä käyttää ;D
Naistutkimus on osoittanut, että miehetkin pystyvät synnyttämään ja sitä tapahtuu kaiken aikaa. Ongelma on vain siinä, että miesten synnyttämät sikiöt huuhtoutuvat säännöllisesti alas vessanpöntöistä, koska miehet eivät tajua synnyttäneensä lasta, vaan luulevat vain olevansa paskalla.
Miksi juuri lesbopalstalla?
Kyllä - feministi on minunkin mielestäni latentti mies. Siis haluaa olla mies, vaikka onkin nainen. Säälittävä tilanne, mutta psykologian oikeaksi todistama.
Kylla on mukavaa kun vielakin uskotaan minun iki-ihaniin teorioihini.
Kaikki muinaisjäänteet uskovat. Mitään 1900-luvun jälkipuoliskolla ja 2000-luvulla tutkittua tietoa ne eivät sitten hyväksykään. Perinnetietoisia ja VALIKOIVIA.
Tässä hyvä esimerkki siitä, miten sukupuolten tasa-arvoa voidaan edistää ristiinpukeutumisella kouluissa.
http://www.abounderrattelser.fi/au-extra/kulturkarnevalen/dragking.html
Susanna Rahkosen tukiryhmän mielestä ja SDP Piikkiruusu ryhmän mielestä myös poijille pitäisi järjestää 14 -15 vuotiaina kouluissa drag-opetusta, jossa pojat saisivat pukeutua sukkahousuihin tai sukkiin ja sukkanauhaliiveihin, piikkikorkoihin, rintaliiveihin, ja meikata sekä opetella kävelemään naisellisesti.
Opettajia pitäisi erityisesti kannustaa ohjaamaan oppilaita tähän suuntaan.
On sentään vielä yksi mieslääkärikin!
Siis se, ettei feminismi ole idässä "päässyt katkeroittamaan osaa naissukupuolesta". Voisin lisätä, ettei juuri minkäänlaista osaa naissukupuolesta. Itse asiassa ehdotonta valtaosaa koko maapallon naissukupuolesta, tosin aivan riippumatta siitä, hyväksytäänkö jossakin trans-henkilöitä vai ei (valitettavasti tavattoman monissa kultuureissa EI hyväksytä, ei idässäkään, suvaitaan, muttei "hyväksytä" sanan tavallisessa merkityksessä).
Feminismi on oikeudenmukaisuusliike, jota esiintyy merkittävästi lähinnä vain kulttuurisesti kehittyneissä valtioissa. Feministisiä tavoitteita arvostavissa kulttuureissa ollaan myös muita tolerampia ei-heteroseksuaalisuutta ja transseksuaalisuutta kohtaan. Transseksuaalisuus ei ymmärtääkseni ole seksuaalinen suuntaus, vaan transseksuaalit voivat olla heteroita, homoja tai biseksuaaleja.
Kaltaistesi poppamiesten tunkkaisissa alakulttuureissa naisten osa ei ole juurikaan lattiamattoa korkeammalla.
.. ei tolerampia.