RitariOlevainen toivottaa

Oikein Hyvää Uutta Vuotta jokaiselle, syyttäjille ,parjaajille, ystävistä puhumattakaan, ja tietenkin YLLÄPIDOLLE kiitosten kera, että on palsta jolla saa ilmaista ajatuksiaan, ja lukea niin monenkirjavaa mieltä uskosta "helluntailaisuudessa" !
T."RO"!
9524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ritari ja hyvät uudetvuodet sulle kans niinku kaikille muillekkin täällä vieraileville.

Äänestä

hyvää uutta vuotta.

Äänestä
  • kaikkea hyvää Uudelle Vuodelle, siuanusten kera !
    T: "RO"!

    Äänestä

Hyvää uutta vuotta 2007!

Äänestä

Vuosi on kulunut taas ja voimme laskea budjettia, mikä on pois pantavaa ja mikä kannattaa säästää.

Kiitos sinulle tästä loppuun kuluneesta vuodesta jonka aikana olet kannustanut Herran sanalla ja pitänyt selvät linjat, jotka tosin ovat tuottaneet hämmästystä uskosta osattomien keskuudessa, mutta kylvetty sana ei tyhjänä palaja.

Eli Jeesus Kristus sinua siunatkoon ja aseenaan käyttäköön tulevanakin armon vuonna 2007 ja muistetaan rukouksin, että seuraava vuosi olisi vielä parempi sanan viennin osalta ja Kristuksen nimi tulisi kunniaan.


Tahdon tosin muillekin hengen sisaruksilleni siunausrikkaan vuoden toivotukset toivottaa, kilvoitellaan eteenpäin vielä hetki, niin saamme voittopalkinnon ja teille jotka ette vielä ole astuneet radalle, niin toivon Pyhän Hengen puhuvan teidän sydämmille, että voisimme saman Isän lapsina seuraavan vuoden aloittaa ja siksi tiellekin Jeesuksen varjelusta tuleville hetkille.

Äänestä

Hyvää Uutta vuotta!

Äänestä

...

Äänestä

Hyvää uutta vuotta, ja siunausta uudelle vuodelle, olet rukouksessani.

Äänestä

Hyvää uutta vuotta 2007 kaikille! Tuokoon uusi vuosi monia hyviä asioita, toteutukoon moni kauan toivottu asia. Elämä tuo mukanaan yllätyksiä, iloja ja suruja, mutta olkoon toiveikkuus ja positiivisuus murhemielen yläpuolella, auttamassa erilaisissa elämäntilanteissa olevia. Löytäköön moni ihminen tulevana vuonna pelastuksen Jeesuksessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


RitariOlevainen kirjoitti:

Oikein Hyvää Uutta Vuotta jokaiselle, syyttäjille ,parjaajille, ystävistä puhumattakaan, ja tietenkin YLLÄPIDOLLE kiitosten kera, että on palsta jolla saa ilmaista ajatuksiaan, ja lukea niin monenkirjavaa mieltä uskosta "helluntailaisuudessa" !
T."RO"!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu