Alkuraskauden oireet?

Mitä oireita alkuraskaudessa on, minkälaista mahakipua tms.? Milloin oireita voi aikaisimmillaan ilmetä?
2677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mitään oireita, itselläni eivät edes kuukautiset jääneet pois vaan tulivat molemmissa raskauksissa 3 kk:n vaikka siis olin raskaana, toki olivat niukemmat kuin normaalit.
Testin tein, koska molempia lapsia todella "tehtiin tekemällä", molemmat olivat todella odotettuja ja toivottuja. Tein testin koska menkkani olivat niin kovin niukat.

Äänestä

minulla ainakin ihan melkein heti alko semmoset alavatsakivut, jotka tosi paljon muistutti menkkakipuja. Ja sit aivan kaamee väsymys koko ajan ja teki mieli polttaa tupakkaa koko ajan, saattaa toi tosin johtua siitä stressistä minkä toi mukanaan. Ja sit kaverit sano että olin todella ärtsy koko ajan. ja tää oli siis tosi alussa, hankin abortin 7.viikolla, olin siis aika nuori, alle 20v...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peloissani kirjoitti:

Mitä oireita alkuraskaudessa on, minkälaista mahakipua tms.? Milloin oireita voi aikaisimmillaan ilmetä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu