onks tietoo?

hello! sellasta vaan kyselisin ku aloin syömään mercilon-merkkisiä pilsuja viime ma kun menkat alko sinä päivänä...no nytte ku on jo ti niin vuoto senku vaan jatkuu..et onkohan ihan normia??
ite en tiedä yhtään mitään ku ennen en ole pillereitä syöny....
tavallisesti on menkat kestäny noin viisi pvä.
kiitos vastauksista.
3209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikös pakkausselosteessa ole maininta siitä, että pillereiden aloituksen yhteydessä saattaa esiintyä ylimääräistä vuotoa? On ihan normaalia ja voi kestää 1-3 liuskan ajan, kunnes kroppa tottuu. Jos menee pidempään, ota yhteys lääkäriin.

Äänestä
  • aikoinaan kokeilin merciloneja. vuoto jatkui 6 vk putkeen, jonka jälkeen viskasin pillerit roskiin koska meni hermo. lääkärin mukaan pillerit olivat liian matalahormoniset, joten kropan oma hormonituotanto puski läpi jatkuvien menkkojen muodossa..

    Äänestä

  • joskus kunaloitin mercilon pillerit niin vuotoa esiintyi n. 3 viikkoa mutta kyllä se siitä sitten loppui. nyt olen käyttänyt pillereitä 2 vuotta ilman ongelmia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


moi.... kirjoitti:

hello! sellasta vaan kyselisin ku aloin syömään mercilon-merkkisiä pilsuja viime ma kun menkat alko sinä päivänä...no nytte ku on jo ti niin vuoto senku vaan jatkuu..et onkohan ihan normia??
ite en tiedä yhtään mitään ku ennen en ole pillereitä syöny....
tavallisesti on menkat kestäny noin viisi pvä.
kiitos vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu