kuuluu nykyään dopingtestauksen piiriin. Vieläköhän tulee uusia 200kg ylityksiä?
Sitä 250kg tulosta ei varmaan riko kukaan.
Sitä 250kg tulosta ei varmaan riko kukaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä se aina tuo sellaista lisäluottoa lajiin kun löytyy edes jonkinlainen dopingkontrolli... Toistokisoissahan tuo on ollut ainakin SM:ssä käytössä jo pari vuotta. Silti uskon että 110kg miehet tulevat ottamaan kevyesti noita 200kg rautoja. 250 voikin olla sitten eri juttu.
Tässä mies, joka kusee tiheästi purkkiin, nostaa pienellä pompulla 256kg ja 4x230kg...
http://www.youtube.com/watch?v=LYOBErat_A8
http://www.youtube.com/watch?v=eQ1TcvuSYmY&mode=related&search=
Nyt kun saivat nuo painoluokatkin kohdalleen, niin voisi harkita jopa osallistumista... Entiset olivat ihan liian laajoja. Hyvä laji kun ei tarvitse spekuloida kaari/ varustehyötyjä. Voima ratkaisee!
120-140kg ja 140kg miehiä
niin voi huoletta vähentää ainakin 20kg. Mut sehän on sitten ihan tuomareista kiinni mitä hyväksytään.
Silti on odotettavissa ehkä 230-240kg nostoja jos Ove on tulossa kisaamaan... Taisi olla myös rannesiteet tuossa nostossa? Kiloissa niistä ei juuri saa hyötyä, mutta niitä ei säännöissä sallita. Lupaavalta silti näyttää! Hyvä että noinkin menestynyt penkkaaja ainakin treenaa lajia.
pahaa tekee katsoa kun poksahtaa