Aloitin femoden-pilerit pari kuukautta sitten. Kyseisten pilereidenhän on tarkoitus vähentää kuukautiskipuja, mutta aivan toisin kävi. Tuntuu kun puukolla iskettäisiin alavatsaan, oksettaa koko ajan ja mikään särkylääke ei auta paria tuntia kauempaa...
Onko kenelläkään mitään kokemusta tälläisesta femodenin yhteydessä? Voiko tämä olla vaan jotain kehoni sopeutumista pillereihin, vai onko pilereiden vaihto edessä? Harmittaa kun on muuten sopinut niin hyvin..
Onko kenelläkään mitään kokemusta tälläisesta femodenin yhteydessä? Voiko tämä olla vaan jotain kehoni sopeutumista pillereihin, vai onko pilereiden vaihto edessä? Harmittaa kun on muuten sopinut niin hyvin..
Vastaukset 2
Vanhimmat
joillakin e-pillerit voivat pahentaa kuukautiskipuja. pillerimerkin vaihto saattaa auttaa.
Koska kuukautiskivut alkavat? Jo ennen vuodon alkua vai samaan aikaan? Entä miten kauan pahin kipuvaihe kestää jolloin lääkkeetkään eivät auta?
Syitä voi toki olla muitakin, mutta tosiasia on, että kaikille ei kaikki pillerit sovi. Varaa vaikka soittoaika lääkärille joka pillerit kirjoitti ja kerro tilanteestasi.