Kristityt palvovat Luojaansa joka päivä.
Adventistit palvovat Luojaansa sapattina
Nimetön
11148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
jatkuvasti,mutta me olemme tavallisia työssä käyviä ihmisijä,eikä meillä ole täyspäiväiseen palvontaan aikaa muuloin kuin sapattina,siksi se onkin ilon ja vapauden päivä.Päivä,jonka LUOJAMME ja LUNASTAJAMME (Jumala)ITSE siunasi ja pyhitti lepopäiväksi!Siksi saamme silloin levätä kaikesta työstämme,kuten Luojamma itse opetti,kun hän PYHITTI JA SIUNASI LEPOPÄIVÄN!Miksi siis valitseisin ihmiskäskyn,kun minulla on oikeus valita JUMALAN SIUNAAMA LEPOPÄIVÄ?
Käytin vain omia argumenttejanne. Tällä palstalla adventistit itse ovat todenneet palvovansa Luojaansa sapattina, mikä on tietenkin ihan oikein, mutta vielä oikeampaa on palvoa Häntä aina.
"Luojaa kumarretaan sapattina
Kirjoittanut: hänen lapsensa 1.1.2007 klo 12.46
Saatanaa palvotaan sunnuntain pyhittämisellä, hänen lapsensa."
Jos tätä vielä vähän kommentoisin niin, tuntematta saatananpalvojien toimintaa, luulen, etteivät hekään pelkkään yhteen päivään viikossa palvontaansa rajoita.
TUO TULI OIKEAN ADVENTISTIN SUUSTA,ASIA ON JUURI KUTEN SANOIT!
Tämä sunnuntai vastaisuus on sairaalloista.
Siitä vastavoimasta nousee adventismi usko.
Me vietämme sapattia ja sunnuntaita palvellen Jeesusta ja lähimmäistä näinäkin päivinä.
Uskosi on peräisin saatanasta jos sanot että palvelemme aurinkojumalaa.
Väitteesi on sairas mutta miksi adventistipastorit siunaavat herjauksesi?
Olemme täyttäneet kristuksen KOKO LAIN kun rakastamme Jumalaa ja lähimmäisiämme.
En havainnut keskustelussa mitään, mikä olisi ansainnut tällaisen vastauksen:
"Uskosi on peräisin saatanasta jos sanot että palvelemme aurinkojumalaa."
Luoja on se joka palvelee omiaan sapattina siunauksilla. Nämä siunaukset ovat vain niiden saatavilla jotka noudattavat Jumalan tahtoa neljännen ksäskyn mukaan sapattisin.
sen kuin ennättää. Mihinkähän sinäkin tuollaisella julistuksellasi luulet pääseväsi? Taivaaseenko? Saatko tällaiseta julistuksestasi ylimääräistä ansiota herraltasi? Tähänkö herrasi on sinut kutsunut? Oletko kauankin tällaista tehnyt? En ymmärrä tuollaista evankelistaa enkä hänen sanomaansa.
Siihen ymmärtääkseni kristityt ovat kutsutut.
toinen toisiamme parjaamaan eikä Kristusta julistamaan? Oletko unohtanut lähetyskäskyn? Lue Matt. 28:18-20 ja Mark.16:15-16. Mistä sinä poloinen ihminen tiedät, milloin adventisti Herraansa palvelee? Herra näkee, milloin nöyrä adventisti sanoo ystävällisen sanan tai tekee rakkauden teon lähimmäisensä hyväksi. Sellainen on Herran palvelemista, eikö niin? Lue Matt. 25:31-46.