Rattijuopon kolarit

Jos joka neljäs kolari on rattijuopon aiheuttama,,,niin eikö selvät pitäisi poistaa liikenteestä?? Vähenisi onnettomuudet..
3176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

rattijuopot pois liikenteestä, kaunis ajatus.

Itse tappelen juuri korvauksista, kun rattijuoppio ajoi perääni, ja joutui määräajaksi säilöön. Rattijuopon vakuutusyhtiö kertoi puhelimessa että käsittely vie vähintää 3 viikkoa, johon asti minun on tultava toimeen oman kaskoni kautta.

Päivänselvä tapaus, 2 promillen humala toisella, ja minä tässä ajelen sijaisautolla, jonka kustannuksista ei edes voi vakuutusyhtiö tehdä päätöstä.

Että joo...mikäs se on elää suomessa, jossa oikeus on kaikille tasapuolinen.

Äänestä

Selvät pysyvät kotona ja känniset lähtevät koheltamaan tielle.Tulee luonnollista poistumaa.

Äänestä

joka jää kiinni rattijuoppoudesta, tulisi tuomita tapon yrityksestä.. Eiköhän pikkuhiljaa nämä retkut poistuisi liikenteestä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matematiikkaa kirjoitti:

Jos joka neljäs kolari on rattijuopon aiheuttama,,,niin eikö selvät pitäisi poistaa liikenteestä?? Vähenisi onnettomuudet..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu