Uusi varusteidea

Minusta myös kyykkyyn tulisi saada jotain penkkipaitaa vastaavaa. Keksin juuri, että semmoinen voisi olla toimiva idea, että kyykätessä istutaan sellaisen vieterin päälle, joka on säädetty niin että juuri ja juuri painot niskassa pääsee 90 asteen kulmaan. Ja siitä sitten vain takaisin pystyyn. Voin vakuuttaa, että pian nostellaan yli 500 kilon rautoja jos idea saa tulta alleen! Älkäähän sit varastako ideaani, tässä oiva markkinarako varustetehtailijoille.
7542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • jos todellisista voimista puhutaan niin ne
    pitäs testata ilman mitään apuvälineitä oli
    kyseessä penkki maastaveto tai kyykky..
    jotkut hyötyvät jopa satakiloa noista vermeistä.
    meijänki salilla yks jätkä nostaa penkkipaijalla
    190kiloa mutt raakana jää siihen 130kg että sikäli.

    Äänestä

  • eikös varusteet ole itsepetosta?

    Äänestä

  • kalsarit... kirjoitti:

    eikös varusteet ole itsepetosta?

    miks ette valita esim. mäkihyppääjistä-ei nekään lentäisi noin pitkälle mihin nyt ilman hyppy pukua...
    tai jääkiekko-ei nekään pelaisi niin kovaa ilman varusteita...
    täällä voi puhua mitä haluaa ja uhota ja olla maailman kovin ja vahvin jätkä!!
    miks ette mee sit pellet RAW-kisoihin nostamaan jos pitää valittaa varusteita.
    kaikille löytyy jotain...
    älkää uhoko vaan kisoihin nostamaan

    Äänestä

painot on jo yli 500kg taitaa maailman ennätys olla 520kg kyykky.

Äänestä
  • niin-jokainen ottamaan vaan 500 kiloa niskaa ja istuu vieterin päälle-
    helppoa kuin mikä-
    ota itse ekana edes 250 kg niin rupea sitten kehittämään ideaa

    Äänestä

samantien vieteri joka pompauttelee painoja ylös alas ja "treenaaja" saa istua vahtaamas ja kehua sit:V-tu tein kympin sarjan penkis 200kilolla! Kaikki trikoopellet tykkäis tästä vieteristä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


patenttia hakemassa kirjoitti:

Minusta myös kyykkyyn tulisi saada jotain penkkipaitaa vastaavaa. Keksin juuri, että semmoinen voisi olla toimiva idea, että kyykätessä istutaan sellaisen vieterin päälle, joka on säädetty niin että juuri ja juuri painot niskassa pääsee 90 asteen kulmaan. Ja siitä sitten vain takaisin pystyyn. Voin vakuuttaa, että pian nostellaan yli 500 kilon rautoja jos idea saa tulta alleen! Älkäähän sit varastako ideaani, tässä oiva markkinarako varustetehtailijoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu