Arvoisa raati

8739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

bemarihan se siinä.kilometrit tuskin pitää paikkansa.

Äänestä

kuin suurin osa täällä esitellyistä. Liike on saksalainen mikä ei tietenkään takaa vielä mitään. On kuitenkin häkkikauppias. Jos olet valmis ottamaan riskin kalliista ylläpidosta niin kiireellä ostamaan. Mutta jos auto olisi todella hyvä niin yksi pikkuilmoitus paikallisessa lehdessä riittää.

Äänestä

Lue se!
Ei kaupparekisterissä
ei veronumeroa jne.
et silleen....

Äänestä
  • Kyse!! Asennevamma sulla. Tuon ikäisiä autoja et muualta löydä, kuin häkkiliikkeistä. Merkkiliikkeet eivät pidä noita oman imagon takia myynnissä. Saksalaiset merkkiliikkeet ovat erittäin tarkkoja vaihtoautoista.

    Käytännössä auton pitää olla virheetön, täydellisellä huoltohistorialla ja alle 5 vuotta vanha.

    Äänestä

Mittarilukemaa on vaikea uskoa todeksi. Ilmoitus oli englanniksi, joka on melko outoa mielestäni. Haluavat varmaan myydä auton exporttina. Auton oston ehdoksi voi sanoa että pitää olla ADAC:n testit kolareista ja kilometreistä, se maksaa reilut 80€ eikä pitäisi olla ongelma. Tolla lapulla autoa on helpompi myydä Suomessakin eteenpäin.

Äänestä
  • Nyt tuli cityboylle uusi termi...Mikäs tämä ADAC on???Kiitos vastauksestasi!

    Äänestä

  • Sivustailija kirjoitti:

    Nyt tuli cityboylle uusi termi...Mikäs tämä ADAC on???Kiitos vastauksestasi!

    "Autoliitto".

    Äänestä

  • Että se on myyty tuo kys auto. Mitä kuvia katselin, niin kuvassa näkyvän penkin perusteella mittarilukema saattaa pitää paikkansa. Ohjauspyörä oli myös siisti ja kulumaton. BMW 5-sarjan ohjauspyörässä yleensä alkaa näkymään käytön jälkiä kun mittarissa on sen 150 000 todellisia kilometrejä

    Tietenkin auto olisi pitänyt nähdä paikan päällä, että missä kunnossa tuulilasi, ajovalot, onko maalailtu konepeltiä jne.

    Hinta tuossa oli kuitenkin tyypillinen tuollaiselle bemarille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entäs kirjoitti:

Tämä?

http://www.mobile.de/SIDuTqNF9ncdZZcw.TY52zEIw-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1168174324A2Iindex_cgiD1100CCarW-t-vctpLtt~BmPA1A1B20A3%81i-t-vCaMIMiMkPRQuRDSeUnVb_X_Y_x_yrd~BSRA6D1100E90000B24D3500I100000000BGND1998CPKWA0HinPublicA2A0A0A0D1995/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sprache=2&sr_qual=GN&top=3&id=11111111239835738&

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu