Oma kulta löytyi :)

Kaverini alkoi täällä tutustumaan erääseen tyttöön. Olin hänen mukanaan kun hän kävi tapaamassa tätä tyttöä.

Tämä tyttö lisäsi minut Messengeriin, että voisi kysellä tästä minun kaverista lisää. Mutta kuinkas kävikään, ihastuimme toisiimme. Ja pian hän olikin täällä minun luona kainalossa. :)

Kaverin kanssa ei välit menneet poikki. Hän sanoi: "Eihän sille mitään voi jos toinen pitää sinusta enemmän, anna mennä vaan!" :)

Nyt olemme yhdessä, vaikka emme samalla paikkakunnalla asukaan. Kihlajaisia vietettiin uuden vuoden aattona.

Kyllä täältä hyvinkin helposti voi löytää oman kumppanin. Ei muuta kuin kaikki rohkein mielin vaan tutustumaan ihmisiin. Mitään menetettävää ei ainakaan ole. :)

4

2511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jossu-tero

      Wau, on se vaan niin siistiä kun ihminen löytää kumppanin itelleen..
      Onnittelut kihlauksesta ja pitäkää toisistanne huolta :)

    • toinen onnekas

      minä olen jo yli puoli vuotta saanut kokea samaista onnea..
      Kihloihin meno on vain ajan kysymys=)

    • jarmojamo

      erikoinen kaveri sulla kunnei yksin uskaltanu menny treffeille vaa otti sut tukijoukkoihin. Sinällään ihan hyvä et meni näin päin et tytti bongas sinut.

      • Eipä kaveri uskaltanut yksin sinne mennä. Ja annettiin hänen kuitenkin yksin aluksi kokeilla tutustua, mutta hän ei siellä kuulemma puhunut oikeastaan yhtään mitään kun ei uskaltanut. Joten sitten tultiin kaveriporukalla paikalle höpöttämään, minä ehkä enimpänä äänessä. Ja kaveri vaan istuskeli vieläkin hiljaa. Eipä ihme, että tyttö ei kovinkaan kiinnostunut hänestä. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      148
      6841
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      35
      3788
    3. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      306
      3236
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      71
      2832
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      6
      2296
    6. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      21
      1873
    7. Liikaa vauhtia

      Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp
      Suomussalmi
      46
      1721
    8. 15
      1656
    9. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      5
      1624
    10. Kokoomuksen ja perussuomalaisten kannattaisi yhdistyä

      Näin saataisiin yksi yli 30 prosentin puolue, jolla olisi riittävästi voimaa jatkaa tarpeellisten rakennemuutosten läpi
      Maailman menoa
      8
      1388
    Aihe