Kaverini alkoi täällä tutustumaan erääseen tyttöön. Olin hänen mukanaan kun hän kävi tapaamassa tätä tyttöä.
Tämä tyttö lisäsi minut Messengeriin, että voisi kysellä tästä minun kaverista lisää. Mutta kuinkas kävikään, ihastuimme toisiimme. Ja pian hän olikin täällä minun luona kainalossa. :)
Kaverin kanssa ei välit menneet poikki. Hän sanoi: "Eihän sille mitään voi jos toinen pitää sinusta enemmän, anna mennä vaan!" :)
Nyt olemme yhdessä, vaikka emme samalla paikkakunnalla asukaan. Kihlajaisia vietettiin uuden vuoden aattona.
Kyllä täältä hyvinkin helposti voi löytää oman kumppanin. Ei muuta kuin kaikki rohkein mielin vaan tutustumaan ihmisiin. Mitään menetettävää ei ainakaan ole. :)
Oma kulta löytyi :)
4
2547
Vastaukset 4
- jossu-tero
Wau, on se vaan niin siistiä kun ihminen löytää kumppanin itelleen..
Onnittelut kihlauksesta ja pitäkää toisistanne huolta :) - toinen onnekas
minä olen jo yli puoli vuotta saanut kokea samaista onnea..
Kihloihin meno on vain ajan kysymys=) - jarmojamo
erikoinen kaveri sulla kunnei yksin uskaltanu menny treffeille vaa otti sut tukijoukkoihin. Sinällään ihan hyvä et meni näin päin et tytti bongas sinut.
Eipä kaveri uskaltanut yksin sinne mennä. Ja annettiin hänen kuitenkin yksin aluksi kokeilla tutustua, mutta hän ei siellä kuulemma puhunut oikeastaan yhtään mitään kun ei uskaltanut. Joten sitten tultiin kaveriporukalla paikalle höpöttämään, minä ehkä enimpänä äänessä. Ja kaveri vaan istuskeli vieläkin hiljaa. Eipä ihme, että tyttö ei kovinkaan kiinnostunut hänestä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä3701509Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä2449542 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk75852Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma28815- 54803
- 40779
- 57722
- 65706
Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa67706- 59705
