ovat näköjään aloittamssa toisen ydinsodan sitten Hiroshiman ja Nagasakin.
Koska helluntailaiset ihailevat yli kaiken näitä valittuja, niin varmaan kannatatte lämpimästi Israelin ydiniskua Iraniin, tuohon pahan (islamin) valtakuntaan?
Koska helluntailaiset ihailevat yli kaiken näitä valittuja, niin varmaan kannatatte lämpimästi Israelin ydiniskua Iraniin, tuohon pahan (islamin) valtakuntaan?
Vastaukset 7
Vanhimmat
sillä Jumalahan hylkäsi etuoikeutetun ja valitun kansan silloin, kun pakanakansatkin pääsivät osallisiksi pelastuksesta.
Ainoa etuoikeus niillä on kai se, että Jumalan valtakunnan hallintokeskus sijoitetaan uutena Jerusalemina Israelin maaperälle, eikä esimerkiksi Rovaniemelle.
Tällä menolla varmaan kohta rytisee, sillä Israel suunnittelee "tuliaisten" lähettämistä Irakiin.
On näyttänyt siltä, että Iran on aloittanut ydinsodan ainakin Israelia vastaan.
Mihin Iran tarvitsee ydinasetta, jos ei Israelin tuhoamiseen?
Iranin presidentti ei ole peitellyt puheissaan Israelin tuhoamiseen pyrkiviä aloitteita.
Viimeksi viime viikolla presidentti uhosi "Israelin luhistuvan pian".
Jokainen haluaa varmasti asian ratkaistavan poliittisesti, mutta siihen ei liene mitään mahdollisuuksia.
Historiakin sen osoittaa, ettei arabeihin voi luottaa, jo 1400 vuotta vanha Hudaibiyan sopimusmalli on edelleenkin voimassa.
Iranin ydisase on uhka maailmanrauhalle.
Ei ole enää pitkä matka siihen, että ase on Hizbollahin, Al-qaidan, Hamasin... käytössä.
Tilanne on vaikea, paitsi Israelille, myös koko läntiselle maailmalle.
vaikka oman äitinsä, jos hinnasta vain sovittaisiin.
Ei kannata sotia, eikä tappamista, koska rakkaus on kantava voimamme, niin sillä voitamme vihan ja pystymme rakastamaan syntistä ihmistä, vaikka vihaamme syntiä.
rakastat todella hartaasti.
Poikalapsemme, olisi jo vuosia sitten tämän "kotinsa" hyljännyt, jos emme olisi " myötäilleet" hänen mieliaiheensa parissa.
Eihän muuten täällä viihtyisi, joten jotain rakkaudellista täytyy hänelle leluksi tarjota.
Mikä mahtaa olla syy tuollaiseen vihaan?
En voi ymmärtää, miten joku voi olla noin naivi!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200701085568956_uu.shtml