Diane Novat ja lihominen

Aloitin DN:n syömisen vähän yli neljä kuukautta sitten. Muita sivuoireita en ole saanut, paitsi että olen lihonut aika paljon! Ennen pidin itseäni hoikkana, painoindeksin mukaan taisin ollakin hieman alipainoinen. Pillereiden jälkeen olen mystisesti lihonut ainakin 6, jopa 7 kiloa! Kuinka se voi olla mahdollista? Onko kenellekään käynyt samanlailla? Tuntuu, että elimistöni käyttää ruuasta saamaa energiaa ihan erilailla kuin ennen.. Tämä on ihan outoa :S Minun ei ole ennen tarvinnut miettiä mitä ruokaa suuhuni pistän, paitsi nyt siitä on tullut suuri ongelma. En ole tottunut näkemään itseäni tämän näköisenä.. Mitä tehdä? Ei kai tämä painonnousu voi jatkua ja jatkua?
4401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

itsekkin söin aluksi vuoden verran diane novia, turvottivat jonkun verran. vaihdoin cypretyliin joku aika sitten, ihan hinta syistä, sama lääke kun on, eli ei se turvotus minneen ole kadonnut. itsellä myös se 2-4kg tullut painoa. mutta niin, en jaksa siitä niin paljoa välittää, kun en nyt mitenkään lihavaksi noista muutamasta hassusta kilosta tullut.
tärkeämpänä pidän pillereiden hyötyjä.

Äänestä

minulla diane novat lisäsi painoa 15 kiloa ja koko ajan piti tarkkailla syömisiä, jottei olisi lihonut lisää.

Vuosi sitten jätin pillerit pois ja painoa on lähtenyt kymmen kiloa ja enää ei tarvi koko aikaa tarkkailla syömisiä.

Mutta yksilöllistähän tuo lihomistaipumus on.

Äänestä

Minä olen laihtunut tuon 7 kiloa siinä samalla, kun olen napsinut Diane Novia. Riippu ihan henkilöstä, miten pillerit vaikuttaa.

Äänestä

Itse vaihdoin Yasminiin ja olen huomaamattani laihtunut (en siis ole vähentänyt syömistä/lisännyt liikuntaa) puolen vuoden aikana 7 kiloa!! :) Yasminit sisältävät nesteenpoistaja keltarauhashormoonia, turvotukset lähtee ym. Kattattaisi ehkä vaihtaa merkkiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


abua.. kirjoitti:

Aloitin DN:n syömisen vähän yli neljä kuukautta sitten. Muita sivuoireita en ole saanut, paitsi että olen lihonut aika paljon! Ennen pidin itseäni hoikkana, painoindeksin mukaan taisin ollakin hieman alipainoinen. Pillereiden jälkeen olen mystisesti lihonut ainakin 6, jopa 7 kiloa! Kuinka se voi olla mahdollista? Onko kenellekään käynyt samanlailla? Tuntuu, että elimistöni käyttää ruuasta saamaa energiaa ihan erilailla kuin ennen.. Tämä on ihan outoa :S Minun ei ole ennen tarvinnut miettiä mitä ruokaa suuhuni pistän, paitsi nyt siitä on tullut suuri ongelma. En ole tottunut näkemään itseäni tämän näköisenä.. Mitä tehdä? Ei kai tämä painonnousu voi jatkua ja jatkua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu