Silmä puhki

Yllätin autovarkaan autostani..Hän itse sorkkaisi omalla ristipäämeisselillään omaan silmäänsä paniikissa-silmä kuulemma vahingoittui vakavasti!

Nyt tämä on kuulemma minun syytä?!Totta on että pistelin tyyppiä turpaan,voro kuitenkin aloitti sen huiskamisen siinä.Mustana oli ainakin ympärystä siitä ehjästäkin silmästä..

Nyt sitten uhkaillaan meikäläistä syytteillä ja pahoinpitelyllä epävirallisesti!Heh heh,nilkki saa uudestaan käsittelyn kunhan kohdataan-asuu samassa kaupunginosassa :)Oli jo "tilanne"huoltoasemalla kun kohdattiin,alkoi rosvo näyttelemään käsimerkkejä sun muuta törkeyttä,valitettavasti piripää loikki karkuun liian nopeasti,muuten olisin antanut (taas) pienen opetuksen.
144233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ei siitä tule sulle mitään seurausta kun varas yritti varastaa autosi niin sehän oli selvä itsepuolustus,ja varas varmaan luulee että pääsee kuin koira veräjästä.jos se mulkku aikoo nostaa jonkun syytteen niin sanot niin kuten se asia on.

Äänestä

ei ne varkaat poliisin puheille mene... vedät vaan turpaan aina kun tulee vastaan...

Äänestä

Nyt sillä paskalla ei ole etuhampaita.Ainakin puolikas tuli kaivettua rystysestä-toivottavasti sillä ei ole hiviä tai jotain..

Onneksi ihan tuohon ihon alle palkeenkieleen jäi se paskainen hampaanpalanen,jokohan tuo oppi?!

Äänestä

Anna palaa vaan, kunnolla lujasti nyrkillä tauluun. Ja painota vielä tekosi motiivia verbaalisesti: mitä hörhön ei tule tehdä tulevaisudessa.

Ei noin paatuneet kriminaalit opi yhtään vähemmästä. Pataan vaan oikein huolellisesti ja kovaa! Ja mun puolesta vielä extrat päälle, eli monoa nivusiin ja lujasti!

Äänestä

... vaan näiltä kusipäiltä !

Kunnolla ku tempasee nii lamput sammuu !

Äänestä

mikä se ruuvimeisseli on?

Äänestä

Sopivasti tuo turun silmäeksperttien mainos tuossa alapuolella (googlemainos).

Kyllä siellä varmasti saavat meisselin poistettua silmästä.

Äänestä
  • saattaa nimittäin silmäkirurki epähuomiossa ensin työntää meisseliä n.10 cm sisäänpäin, ennenkuin vetää ulos. Näin voi käydä, jos muistaa kertoa miksi meisseli on silmässä.

    Äänestä

Joka näkee on varmasti jokamiehen oikeus keskeyttää rikos ja tarvittaessa kohtuullista voimaa käyttäen pitää rikoksentekijä aloillaa poliisien tuloon asti.

Se mikä on kohtuullista on jokaisen itse päätettävissä. Autoani on naarmutettu ja jos kyseisen nilkin saisin rysän päältä kiinni todellakin näyttäisin MIKÄ ON KOHTUULLISTA VOIMANKÄYTTÖÄ.. Kun käsittely olisi ohi varmasti on kädet ja muut osat siinä kunnossa että ei taida seuraavaan 5-20 vuoteen huvittaa käsitellä autojen maalipintoja.

Tämän opetuksen lupaan antaa jokaiselle toisen omaisuuden tärvelijälle jonka tapaan, olen jo varannut takakonttiin opetusvälineistöä: vasaran, pienen kirveen ja puukon.

Äänestä
  • käytöstä tulee parivuotta lisää,vahingonteko ja törkeäpahoinpitely ovat rikosasteikossa aivan eriluokkaa tuomarin edessä,ja saatika jos "potilas" kuolee opetustilanteessa.Auton takia ei kannata lähteä istumaan se ei kauan lämmitä sainpa puukotettua vahingontekiää.Tai jos muuten on rikollinen tausta,eihän siinä yks pahoinpitely tai puukotus tunnu missään.

    Äänestä

  • Kokemusta näistä paskiaisista on, teen todellakin saman kun ja jos kiinni saan.

    Äänestä

se ei olisi kannattanut

Äänestä

Tuntuu muuten aika perkeleen hyvältä tehä tuhoa tollasille yliagressiivisille vaimonhakkaajille, jotka luulevat olevansa lain yläpuolella. Kerran olin serkun kanssa baari-illan jälkeen istuskelemassa puistossa ja joku kyseinen henkilö tuli raivoomaan siihen jotain... alkoholia oli sen verran otettu, että jaksoin 10 sekuntia kuunnella sen saarnaa, potku kylkeen ja nyrkkiä/kyynärpäätä leukaan. Siinä pyöri maassa omissa maailmoissaan ja lähettiin pois.

Äänestä

nimi ja osoite tänne niin ei sen jälkeen enää koskaan tee mitään rikollista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


screwdriver2 kirjoitti:

Yllätin autovarkaan autostani..Hän itse sorkkaisi omalla ristipäämeisselillään omaan silmäänsä paniikissa-silmä kuulemma vahingoittui vakavasti!

Nyt tämä on kuulemma minun syytä?!Totta on että pistelin tyyppiä turpaan,voro kuitenkin aloitti sen huiskamisen siinä.Mustana oli ainakin ympärystä siitä ehjästäkin silmästä..

Nyt sitten uhkaillaan meikäläistä syytteillä ja pahoinpitelyllä epävirallisesti!Heh heh,nilkki saa uudestaan käsittelyn kunhan kohdataan-asuu samassa kaupunginosassa :)Oli jo "tilanne"huoltoasemalla kun kohdattiin,alkoi rosvo näyttelemään käsimerkkejä sun muuta törkeyttä,valitettavasti piripää loikki karkuun liian nopeasti,muuten olisin antanut (taas) pienen opetuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu