Kertokaapa viisaammat ja kokeneemmat kuskit onkohan Fiat Panda (käytetty) vm.2001 hyvä auto? Jostain luin, että olisi jotenkin "jäykkäajoinen"??? Toimii bensalla, olen tuore kuski enkä ole koskaan bensa-autolla ajanut joten kertokaapa samalla onko bensa-autolla esim. mäkilähtö jotenkin vaikeampaa?
Kokemuksia Fiat Pandasta?
4
509
Vastaukset
Aja itse.
Valitse auto sen perusteella, miltä se ajossa tuntuu. "Jäykkyys" ja niin edelleen on suhteellista; 191-senttisen miehen tai 155 senttisen naisen näkökulmat voivat olla melkoisesti toisistaan poikkeavia.
3.000 kilometriä vuodessa ajava mummo ja 45.000 ajava kaupparatsumerkonomi vaativat autolta eri ominaisuuksia. Toisten ihmisten mielipiteille ei yleensäkään kannata antaa paljon arvoa. Itse vaan teet päätöksen.
Toisten mielestä (erityisesti köyhien) esimerkiksi minun tekemäni autonhankinnat ovat aina vääriä. Vuodesta toiseen. :D
Master Eq- harteikas tai
tällainen tankki kuin minä niin unohda koko auto. Ainakin minulla, "rotevalla" 185 cm ja 100 kg, mieshenkilöllä ottavat hartiat kipeästi siihen etu- ja takaoven väliseen pilariin. Ihmeen ahdas auto tuossa suhteessa, Unoon ja Puntoihin mahtuu paljon paremmin.
- Panda 2005
Onko kyseisiä Pandoja tuotu Suomeen koskaan? Eikös Panda uudistunut ja tullut uudelleen suomeen myyntiin joskus 2004 - 2005, sitä ennen myyty joskus 80 -luvulla?
Et kai tarkoittane Puntoa? - nippeli
Jos sulla on kiikarissa vuoden 2001 Fiat Panda,niin se täytyy olla ulkomailta tuotu auto.Pandaa tuotiin 1980-luvulla Suomeen,mutta sen jälkeen oli pitkä tauko.Vasta vuonna 2004 uuden Panda-mallin tultua maahantuonti alkoi.Vanhaa Panda-mallia kyllä valmistettiin aina 2000-luvun alkuvuosiin,joten kyllä vm.2001 Fiat Panda Suomessa mahdollinen on,mutta erittäin epätodennäköinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o914630Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.931974"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1661806Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol411415Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2651228Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito741054Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole78922Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh275870Oot mun sielunpuolikas
Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩❤️👩❤️42803Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos
Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.27769