Kertokaapa viisaammat ja kokeneemmat kuskit onkohan Fiat Panda (käytetty) vm.2001 hyvä auto? Jostain luin, että olisi jotenkin "jäykkäajoinen"??? Toimii bensalla, olen tuore kuski enkä ole koskaan bensa-autolla ajanut joten kertokaapa samalla onko bensa-autolla esim. mäkilähtö jotenkin vaikeampaa?
Kokemuksia Fiat Pandasta?
4
518
Vastaukset
Aja itse.
Valitse auto sen perusteella, miltä se ajossa tuntuu. "Jäykkyys" ja niin edelleen on suhteellista; 191-senttisen miehen tai 155 senttisen naisen näkökulmat voivat olla melkoisesti toisistaan poikkeavia.
3.000 kilometriä vuodessa ajava mummo ja 45.000 ajava kaupparatsumerkonomi vaativat autolta eri ominaisuuksia. Toisten ihmisten mielipiteille ei yleensäkään kannata antaa paljon arvoa. Itse vaan teet päätöksen.
Toisten mielestä (erityisesti köyhien) esimerkiksi minun tekemäni autonhankinnat ovat aina vääriä. Vuodesta toiseen. :D
Master Eq- harteikas tai
tällainen tankki kuin minä niin unohda koko auto. Ainakin minulla, "rotevalla" 185 cm ja 100 kg, mieshenkilöllä ottavat hartiat kipeästi siihen etu- ja takaoven väliseen pilariin. Ihmeen ahdas auto tuossa suhteessa, Unoon ja Puntoihin mahtuu paljon paremmin.
- Panda 2005
Onko kyseisiä Pandoja tuotu Suomeen koskaan? Eikös Panda uudistunut ja tullut uudelleen suomeen myyntiin joskus 2004 - 2005, sitä ennen myyty joskus 80 -luvulla?
Et kai tarkoittane Puntoa? - nippeli
Jos sulla on kiikarissa vuoden 2001 Fiat Panda,niin se täytyy olla ulkomailta tuotu auto.Pandaa tuotiin 1980-luvulla Suomeen,mutta sen jälkeen oli pitkä tauko.Vasta vuonna 2004 uuden Panda-mallin tultua maahantuonti alkoi.Vanhaa Panda-mallia kyllä valmistettiin aina 2000-luvun alkuvuosiin,joten kyllä vm.2001 Fiat Panda Suomessa mahdollinen on,mutta erittäin epätodennäköinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091185
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171014- 125906
- 94771
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten287722Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504