Eräs ainakin taannoin ilmoitteli julkisesti itsestään, mutta uskoisin noin kannatuksen kannalta, että montakin. "S" teki (ehkä tekee vieläkin) hyvän työn.
Feministit ja Jörö? Kumman kanssa, Kokoomuksen vai SDP:n, Matin ja lakeijoiden kannattaisi muodostaa hallitus?
Feministit ja Jörö? Kumman kanssa, Kokoomuksen vai SDP:n, Matin ja lakeijoiden kannattaisi muodostaa hallitus?
Vastaukset 6
Vanhimmat
pitäisi saada ihka oma watti manhanen palsta.
on oma palstansa
..pääasia, että maahan saadaan marxilainen hallitus..
..olisi hyvä saada energiantuotanto sellaiseksi, että kotitalouksiin myytävä energia saataisiin nykyistä huomattavasti halvemmalla..
..samaan aikaan voitaisiin toteuttaa ruuan arvonlisäveron alentaminen ja laki, joka säätää kauppiaan myymään ruokaa veronalentamisen määrän verran halvemmalla..
..osinkojen verotus pitää tarkistaa, optiot kieltää ja tuloeroja pitää ruveta systemaattisesti kaventamaan tukemalla pieni ja keskituloisia ihmisiä..
..tasa-arvon lisäämiseen tähtäävien toimenpiteiden pitää koskea tästälähtien entistä suuremmassa määrin miehiä..
..massapäistämisen sijaan yhteiskuntapolitiikan pitää tukea yksilöllisyyttä, minkä mahdollistaa kansalaispalkan mahdollisimman pikainen toteuttaminen..
..ökypatulien, siis sielunsa omistajille myyneiden palkkamu..siis palkkajohtajien ja itsensä omistajien (oikeastaan sama asia) uudelleenkoulutus pitää järjestää vaikka pakolla, elleivät nämä älyä löytää asiakkaita ja bisneksiä muualta kuin aasiasta ja sademetsistä..
..myös lähialue-käsitteen ymmärrykseen saattaminen pitää kuulua hallituksen ohjelmaan, siis sen tajuaminen, mitä kaikkea itsen ympärillä on, nythän hallitus ja eduskunta hyppää tämän tästä matkustamaan jonnekin huitsin nevadaan oppia hakemaan, vaikka ennen ei tarvinnut matkustaa muualle kuin pohjanlahden ylitse..
..enää lähialueyhteistyö ei toimi muussa kuin viina- ja naiskaupassa..
..ei kylläkään hyvältä näytä..
Enpä nyt noihin Matin naisasioihin lähde ottamaan kantaa.. Uskon, että noin komealla ja hyvätapaisella miehellä kyllä vientiä riittää. Toivottavasti osaa jatkossa valita sen sparraajan vähän laadukkaammasta joukosta..
Siitä hallituspohjasta kyselit. Minusta tämä nykyinen on kaiken kaikkiaan ollut hyvä ja toimiva. Demareilla tekee tosin jatkossa vähän tiukkaa, koska niillä on aika väritön johtaja.
Kokoomus on oppositiopuolueena ollut aika säyseä, enkä kyllä rehellisyyden nimissä usko myöskään heidän uuteen veturiin. Pitää tietysti muistaa, että Sauli on tulossa kehiin ja vetää veret seisauttavan äänisaaliin, mikä parantaa kokoomuksen lähtöasetelmia hallitukseen.
Skabasta on tulossa kova ja jännittävä. Onko pohjakokoonpano kepu demarit, kepu kokoomus vai kokoomus demarit, sitä on tässä vaiheessa vaikea ennustaa. Veikkaisin kuitenkin, että kepu on varma nakki. Kahden muun osalta voi käydä miten vaan. Keitä ne loput sitten ovat, sillä ei suurtakaan merkitystä loppupeleissä ole..
Ennen vaaleja tullaan kuitenkin näkemään jos jonkinlaista likapyykin pesua, joka jo on alkanutkin. Matin ex-misu on tässä ollut kovin aktiivinen ja jatkoa on varmasti odotettavissa..
Leffalippua jonottaessaan saattaa hyvinkin saada naisen taakseen, taas miestenhuoneeseen tuskinpa. Niin tai näin, vähän jaksaa kiinnostaa. Miksi se Sinua kiinnostaa noin kovasti? Saatko tosiaan provikkaa tästä, kuten joku taannoin epäili?
... teitä feministejä ja Jöröä ei saa enää hereille muuten. Vanha "vitsi", myönnän ja lupaan vaihtaa aihetta, kun noin kauniisti asian esitit.
PS: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000022889027