Tahtoo autosuunnittelijaksi

Olen kuullut että autotehtaille voisi päästä harjoittelijaksi,alux tosin vaan muotoileen oven-ja ikkunankampia sekä varsinkin tuhkakuppeja.Onko tää totta ?
8671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sinun pitää tehdä ensin muutama kampi ja tuhka kuppi. Sitten voit lähetellä niitä eri valmistajille.Materiaalina voit käyttää
sini-tarraa, johon on sekoitettu 20% kutterin purua (jäykistävä materiaali).
Mukaan kannattaa laittaa esitäytetty Royalty sopimus aluksi ehkä sopiva royalti on noin 20%.

Äänestä

mutta aloita varovasti.
Ihan ensiksi lue autotekniikan diplomi-insinööriksi.
Siitä se alkaa.
Kun olet DI, tiedät sitten jo miten jatketaan, koulussa neuvotaan.

Äänestä
  • sinun kaltaisiasi

    Äänestä

suurin osa väestöstä on tavallista kansaa joita ei sähköherkut kiinnosta ,vaan meitä kiinnostaa auto joka pelaa pienillä kustannuksilla kaikki työmatkat. eli suunnittele vaan sellainen auto joka on vähäpäästöinen ja ilman sähköherkkuja,
niin olet rikas mies. amazon volvo takaisin katalysaattorilla.

Äänestä
  • Nopea,kaunislinjainen,kuitenkin peruskohtuu kulutuksinen(noin maksimissaan joku 12 l/100km), hyvät pakoäänet ja ajo-ominaisuudet omaava,halpa auto.

    Suunnittele se niin olet miljonääri.

    Äänestä

  • nimittäin valtivallalla on kova tarve myydä vain kalliilla
    härpäkkeillä olevia autoja, niistä parhaat verot saapi.
    Pakollisia ovat katalysaattorit, ABS-jarrut, ilmatyynyt ja parin vuoden sisällä ainakin ajonhallintajärjestelmät.
    Nämä "myydään" autokansalle turvallisuuden ja ympäristönsuojelun kaapuun käärittynä.
    Ja nuokin ovat niitä kalliita "sähköhärpäkkeitä".

    Äänestä

  • on lainsäädäntö kirjoitti:

    nimittäin valtivallalla on kova tarve myydä vain kalliilla
    härpäkkeillä olevia autoja, niistä parhaat verot saapi.
    Pakollisia ovat katalysaattorit, ABS-jarrut, ilmatyynyt ja parin vuoden sisällä ainakin ajonhallintajärjestelmät.
    Nämä "myydään" autokansalle turvallisuuden ja ympäristönsuojelun kaapuun käärittynä.
    Ja nuokin ovat niitä kalliita "sähköhärpäkkeitä".

    joopa joo .eipä taida olla varaa ostaa enää käytettyä
    autoa.yksi huolto maksaa enempi kuin saan vuodessa päivärahaa, niin repikää humoria siitä. terveisiä päättäjille (miten vuonna 215) ei ole autoja työttömillä eikä pojanklopeilla.

    Äänestä

Ei o totta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


amish kirjoitti:

Olen kuullut että autotehtaille voisi päästä harjoittelijaksi,alux tosin vaan muotoileen oven-ja ikkunankampia sekä varsinkin tuhkakuppeja.Onko tää totta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu