Niin tuota chevrolet aveoo tyrkytetään kansalle lämmittimin ja talvirenkain 15900€, auto on yllättävän tilava ja melko hyvin varustettu hintaisekseen mm.aut.ilmastointi ym.. miinuksena ehkä esp:tä eikä ajotietokonetta saa edes lisävarusteena. ajo-ominaisuudet ihan ok, ja moottori tuntuu 1.4 litraiseksi yllättävän pirteältä eikä vääntökään kokoon nähden ole huonoin. miinuksena vaihteisto on vähän "väljän tuntuinen" ja jakohihnan vaihto 60tkm/4v, ei kovin yleinen näky liikenteessä(?). onko tuo kuinka hyväksi autoksi osoittautunut? mistä on tullut paras tarjous tuollasesta?
Onko aveo hyvä ostos?
cheeeevrolet(daewoo)
3404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että kenelläkään ei ole vielä vuosien kokemusta ko. pirssistä. Autolehtien testeissä ei autoa ole haukuttu, kun otetaan hintaluokka huomioon. Miten muuten Getz kävisi? Siitä on tullut jopa käyttäjilta kehuja.
Todettiin todelliseksi surmanloukuksi kun oli törmäystestissä, aivan paska korisuunnittelu.
jalankulkijoille kuin 1-sarjan Bemari. Yhtä vaarallinen (tai turvallinen) kuljettajalle ja etumatkustajalla kuin vuosimallin 1997 3-sarjan Bemari. Mitä ihmeellistä siis Aveossa on?