Ibbi love - maanis-depressiivinen

Keittiöpsykologi

Ibbi love vaikuttaa esiintymistensä perusteella maanis-depressiiviseltä eli kaksisuuntaista mielialahäiriötä sairastavalta, jolla on vauhdikas hypomaaninen tai maaninen sairaudenvaihe eli mania meneillään. Pitkittynyt mania voi johtaa lopulta psykoosiin. Maniaan kuuluu usein heikentynyt itsekontrolli ja lisääntynyt vauhti kaikissa tekemisissä, nopeutunut ajatuksen juoksu ja syrjähtely, mielialan nopea vaihtelu euforisesta ilosta raivokohtauksiin sekä suuruudenhulluus.

9

2092

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vetämistä

      Minun mielestäni hänen esiintymisensä on pelkkää näyttelemistä ja omaksutun kohuroolin vetämistä, jotta hän saisi mahdollisimman paljon julkisuutta.

      • roolia

        Jos vain vetää roolia, niin voiko oikeasti kukaan haluta roolia olla mieleltään sairas?
        Eihän tuo käytös ole terveen ihmisen käytöstä.


      • moraalinvartija2
        roolia kirjoitti:

        Jos vain vetää roolia, niin voiko oikeasti kukaan haluta roolia olla mieleltään sairas?
        Eihän tuo käytös ole terveen ihmisen käytöstä.

        Täytyisi olla ammattipsykiatri erottaakseen tuollaisesta mitään taudinkuvia. Tällaisten juttujen arvailu johtaa vain ihmisten lokerointiin, joku vielä kuvittelee että mielisairauden näkee tuosta vain ihmistä katsomalla.

        Muistaakseni hän on itse sanonut olleensa hoidossa, tämä on ainoa asia josta mitään voidaan päätellä. Onhan maailma outoja tyyppejä pullollaan ilman mitään sairauksiakaan.


      • miten sattuu
        roolia kirjoitti:

        Jos vain vetää roolia, niin voiko oikeasti kukaan haluta roolia olla mieleltään sairas?
        Eihän tuo käytös ole terveen ihmisen käytöstä.

        eikä häntäkään kukaan hulluksi väitä. Jospa Ibi on tajunnut Idols kilpailun perimmäisen jutun. Kisan missä ei haeta parasta laiulajaa ja esiintyjää, vaan tusinajulkkista, jonka levy-yhtiö voi painaa omaan muottiinsa.


      • ...........
        miten sattuu kirjoitti:

        eikä häntäkään kukaan hulluksi väitä. Jospa Ibi on tajunnut Idols kilpailun perimmäisen jutun. Kisan missä ei haeta parasta laiulajaa ja esiintyjää, vaan tusinajulkkista, jonka levy-yhtiö voi painaa omaan muottiinsa.

        on aivotoiminnan häiriö adhd, joka vaikuttaa hänen käytökseensä


      • ständapkoomikko

        Onko Krisse Salminen blondi? Entä Hytöset ja muut showtyypit jotain hulluuden rajamailla heiluvia pellejä?? Roolin vetäjiä mielestäni ja Ibi kuuluu sarjassamme tähän katekoriaan. Katsoin viime vuoden Idols karsinnan Ibin osalta ja tyttö oli silloin tosissaan, jopa haavoittuvaisen oloinen tuomareiden kommenteista...Katsokaapa vaikka, Ibi vetää tosissaan, eläytyy maailmantähtien tapaan lauluunsa ja muka kuvittelee oikeasti omaavansa hyvän laulutaidon. No paskapuhettahan se on, jokainen kuulee. Ja Ibi on vuoden aikana kelannut itseään ja tajunnut, että hänen persoonallisuudellaan päästään hellurei aika pitkälle, kun pidetään rooli päällä ja ruvetaan "ständapkoomikoksi", sellaiseen hän olisi omiaan. Ei siis mielestäni mikään sairas yksilö...


    • tarvitse

      välttämättä olla maanis-depressiivinen. Yhtä hyvin hän saattaa olla pelkästään maaninen.

    • Huonompiakin laulajia oli

      Ei paljoa erottanut, kumpi olisi enemmän lääkityksen tarpeessa, Jone vai Ibbi. Jos pitäisi valita, niin Jone!

      • Esa74

        Sanohan se kameroiden edessä, että on lääkityksessä... Tosin tuosta hahmosta ei tosiaan tiedä, milloin on tosissaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      219
      5983
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3764
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      82
      2597
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      39
      2131
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1902
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      45
      1878
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1775
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1656
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1502
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      33
      1478
    Aihe