juu taidan ostaa sen mopoauton joka on kubotan dieseli. nyt kun tulee kameravalvontaa joka paikkaan, niin en tarvitse enää nopeaa autoa.joten köröttelenpä sillä tientukkona.
mopoauto
siinäpä ratkaisu
6523
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kun Aamulehdessä onkin tänään juttu mopoautoista;
http://www.aamulehti.fi/teema/autot/jutut/7732.shtml
Pysy aikuisena, äläkä sitten ota oppia nuorisosta ja viritä sitä mopoautosi - vaikkei sen kanssa tarvitse edes pelätä valvontakameroita, kun siinä keulassahan ei taida olla rekisterikilpeä.
Verotus muuttuu hankintaverosta omistusveroon, auton omistaminen muuttuu sietämättömän kalliiksi, mutta tuossapa hyvä ratkaisu!
Olis muuten oikeasti hyvä työmatka-kauppauto!
Mopoautot rulettaa! Ite oon 26, ja silti voisin ostaa mopoauton. Hinnat vielä aika suolaisia ja mallit hiukan köpön näkösiä. Ja nopeuttakin saisi olla vähä enemmän. Jos niillä pääsis esim. 70km/h ni se olis jo tarpeeks nopea. Onkohan näissä mopoautoissa sama ku mopoissa että Suomeen tuotaessa ne kuristetaan hitaammiksi? Halpaa ajoa!
tulevaisuuden kaupunkikottero on lysti vehje.dieselikoneessahan paukkua piisaa vaikka laittas vähän painoa lisää .halpaa ajoa ,ei saastuta ja menee kauppakassina aivan täysin.
sitten kun lähden kauemmas, niin linnkurilla tai junalla ehkä lentokoneellaikin mahdollisuus lentää, kun jää rahaa säästöön se rahamäärä mitä ennen meni henkilöauton kustannuksiin. toivottasti eivät pane pilalle sähköherkuilla sitäkin ainoaa toivoa mitä köyhille on tarjolla.???? Hieman välityksiä muuttaa ,niin eiköhän vauhtia tule lisää. oiskohan siinä variaattori systeemillä veto ....???
Ehkäpä kaupungeissa pitäisi kieltää henkilöautolla ajoa ja sitten mopoautot kehiin ,niin ei saastuta ei.Mitä sitäk kupungilla 100.000 euron autolla tekee.hullut kiertää rinkiä ja näyttelee rahojaan.!!!
Ei kalliit autot ole itse ostettuja kuten ei bensatkaan. Mutta niillä osoitetaan sosiaalinen asema yhteiskunnassa,se on tärkee juttu.
Katkeraa kun joutuvat ajamaan halpojenihmisten kanssa samoilla säännöillä ja teillä.
Neuvostoliitossa oli,ja taitaa olla vieläkin kaupungeissa eliittikaistat. Mahtaa mahtiporvaria
täkäläinen meininki vituttaa.
siinä, jokuhan sanoi että siinä on corollan ominaisuudet mutta paljon halvempi.