Olen korviani myöten täynnä näitä puoluejuttuja, jotka pomppaavat täälläkin aina silmille! Paskaa puhutaan suut silmät täyteen ja mitään asiallista ei tapahdu. Joku muu saa valita ne kusipäät sinne ryyppäilemään ja roskalehtiä lukemaan. Minä en osallistu ja tämä päätös pitää.
Mä en aio äänestää
totaalisen kyllästynyt
6173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja mitä puoluetta?
Mutta nyt riitti. Vaalisalaisuuteen vedoten en kerro mitä olen äänestänyt. Aina kuitenkin oikeaa henkilöä, eikä mitään akuankankuvia. Äänestin henkilöä, enkä puoluetta, koska puoluehölinät on täyttä paskaa.
Ajatelkaapa mitä niilläkin rahoilla saataisiin, jotka nyt törsätään typeriin vaalimainoksiin. Ne rumat naamat tuijottaa taas pian katukuvassa. Joku jakoi leivänkikkaretta ostarilla, joka oli niin pieni, että se muru menee varmaan hampaanrakoon. Näillä murusillako jotain ääniä kalastellaan.
Mutta ei tipu ääntäkään.
että yksi riekko tai AkuAnkan kuva sais mitään aikaan. Puoluetta siinä tarvitaan ajamassa yhteisiä asioita
Huhutaan, että vaalihuoneistojen porstuaan tulee älykkyystesti äänestämään pyrkiville.
Hallitus on todennut, että täytyy jotenkin karsia ne pöljät pois ennen vaalihuoneistoa, jotka eivät ymmärrä äänestää kepuleita, demareita ta svekomaaneja.
Ota tämä huomioon, ennenkuin yrität tälläytyä vaalihuoneistoon.
ent. Oulun lääniläiset eivät tyhmyytensä vuoksi saisi äänestää ollenkaan. Harmillista koska kepu menettää paljon ääniä.