Helsingin sanomien lopetus.

Milloin rahat palautetaan tilille ennakkoon maksetusta lehdestä.?Onko täällä kenelläkään tietoa/kokemusta asiasta.?Lopetettiin lehti pari päivää sitten.
8597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuinka nopeasti siis.?Olisi käyttöä rahalle. :D

Äänestä

minun käsitääkseni nuita ennakkoon maksettuja rahoja ei saa takasin, vaan se tulee maksettujen kausien loppuun saakka lehdet.. en tiedä onko hs:llä sitten eri toimintatapa kuin suurimmalla osalla muista lehdistä

Äänestä
  • Onko kenelläkään kokemusta ennakkoon maksetun hesarin rahojen palautuksesta.?Kuinka nopeasti ne palautetaan vai meneekö kenties kuinka monta päivää.?Kyllä sanoivat asiakaspalvelussa että maksan vain saadut lehdet(alle kuukausi)ja pistävät loput rahat tilille takaisin mitä nyt olen ennakkoon maksanut ennen peruutusta(Vuosi(220e)eli suunnilleen 200 euroa pitäisi tulla takaisin pian.

    Äänestä

  • meille tuli. kirjoitti:

    Onko kenelläkään kokemusta ennakkoon maksetun hesarin rahojen palautuksesta.?Kuinka nopeasti ne palautetaan vai meneekö kenties kuinka monta päivää.?Kyllä sanoivat asiakaspalvelussa että maksan vain saadut lehdet(alle kuukausi)ja pistävät loput rahat tilille takaisin mitä nyt olen ennakkoon maksanut ennen peruutusta(Vuosi(220e)eli suunnilleen 200 euroa pitäisi tulla takaisin pian.

    Odottavan aika on pitkä. :D

    Äänestä

  • meille tuli... kirjoitti:

    Odottavan aika on pitkä. :D

    Meneekö siinä jopa viikko ennenko rahat on takasin.?

    Äänestä

  • hesari mies. kirjoitti:

    Meneekö siinä jopa viikko ennenko rahat on takasin.?

    Kyllä on ihime touhua.

    Äänestä

  • ihmemies maggyver kirjoitti:

    Kyllä on ihime touhua.

    Jollakin on tilillä saldot pahasti epäbalanssissa kun täytyy tilaukset perua että saapi rahhoo.

    Äänestä

Ota Sanoman vaihde 09-1221 ja pyydä Helsingin Sanomien yksityisasiakaspalveluun. Sieltä se selviää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietojätkä. kirjoitti:

Milloin rahat palautetaan tilille ennakkoon maksetusta lehdestä.?Onko täällä kenelläkään tietoa/kokemusta asiasta.?Lopetettiin lehti pari päivää sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu