Mark.10:18 - "Jumala yksin"

Markuksen evankeliumi:
10:18 Mutta Jeesus sanoi hänelle: "Miksi sanot minua hyväksi? Ei kukaan ole hyvä paitsi Jumala yksin.
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kelpaakaan todistuksesksi Jeesuksen Jumaluudesta.
Jeesus ei ollut hyvä omasta mielestään vaan pelkkä ihminen jota ei saanut kumartaa ja palvoa.

Äänestä

Kaikissa meissä on vikamme ja silti samassa Jumalassa riipumme,halusimme tai emme.
Hän on sisälläsi,hän on ulkonasi,hän on kaikkialla.
Joka palvoo kuvia on kuvien orja,eikö Jumala ilmennä itseään Luonnossa!?,katsokaa ja tarkkailkaa,Kaikki on Kaikki,vain pakanat palvovat kuvia,mutta Jumala on Ääretön.
Respect.
Z.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin on! kirjoitti:

Markuksen evankeliumi:
10:18 Mutta Jeesus sanoi hänelle: "Miksi sanot minua hyväksi? Ei kukaan ole hyvä paitsi Jumala yksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu