Kirkko on paholaisen

6255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olet oikeassa, kirkko on saatanan otteessa, kun kapituli alkaa edes käsitellä kaunista siunaustilaisuutta ja kun itse arkkipiispa tuomitsee rakkauden!

Äänestä
  • Täytyy pyytää nyt pappia siunaamaan parisuhteemme.
    Rakastamme toisiamme koira ja minä.

    Äänestä

Hullut fundamentalistit ovat taas pystyttämässä rovioita. Pappiparkaa jahdataan kuin elukkaa!

Äänestä

Valtion kirkko etenee prosessissa, joka ei ole Jumalan mielen mukaista.
Sodoma on tuon tien päässä.

Äänestä
  • Eräs toinenkin oli "kiusaantunut hurskaassa sielussaan" siitä mitä hänen
    täytyi katsella
    homouden keskellä.
    "jota rietasten vaellus vaellus irstaudessa vaivasi" (2 Piet.2:6-8).

    Tiedämme maailman olevan täynnä pahuutta. Kaikki maailman kirkotkin ovat synnin
    pesäpaikkoja. Senhän jokainen voi nähdä, kun irstaat haureuden harjoittajat
    saavat elää julkisynneissään mm. kirkon hyväksyminä.

    Mutta kun seksuaalisia kierotumia alkaa esiintyä uskossa olevien nimen alla,
    niin silloin on synti tullut viimeiseen mittaansa.
    Jumalan tuomiotulet alkavat silloin.

    Jumala vihaa erityisesti seksuaalisia kieroutumia. Nehän loukkaavat Jumalan
    luomisjärhjestystä, ja ovat röyhkeä loukkaus ihmisyyttä vastaan.

    Äänestä

  • sydän itkee kirjoitti:

    Eräs toinenkin oli "kiusaantunut hurskaassa sielussaan" siitä mitä hänen
    täytyi katsella
    homouden keskellä.
    "jota rietasten vaellus vaellus irstaudessa vaivasi" (2 Piet.2:6-8).

    Tiedämme maailman olevan täynnä pahuutta. Kaikki maailman kirkotkin ovat synnin
    pesäpaikkoja. Senhän jokainen voi nähdä, kun irstaat haureuden harjoittajat
    saavat elää julkisynneissään mm. kirkon hyväksyminä.

    Mutta kun seksuaalisia kierotumia alkaa esiintyä uskossa olevien nimen alla,
    niin silloin on synti tullut viimeiseen mittaansa.
    Jumalan tuomiotulet alkavat silloin.

    Jumala vihaa erityisesti seksuaalisia kieroutumia. Nehän loukkaavat Jumalan
    luomisjärhjestystä, ja ovat röyhkeä loukkaus ihmisyyttä vastaan.

    -mikä oli sodoman ja comorran suurin synti,homousko?

    -eipä suinkaan vaan YLPEYS,LAIVÄN YLTÄKYLLÄISYYS JA HUOLETON LEPO !

    -etkä tajua sitäkään että vaikka Loottikin kiusaantui hurskaassa,sielussaan,niin ei kuitenkaan kiusaantunut tarpeeksi,että olis lähtenyt,sodomasta?

    -mihin muuten sinä pakenet tämän päivän sodomasta ja sen ylpeydestä ?

    -Loottikin pelastettiin vain hurskaan Aabrahamin pyynnön tähden ja vieläpä sooariin joka on "vähäpätöisyys",-mutta kuitenkin,pelastettiin !

    -Hesekiek 16;
    -48 Niin totta kuin minä elän, sanoo Herra, Herra: ei totisesti sisaresi Sodoma tyttärineen tehnyt sitä, mitä sinä tyttärinesi olet tehnyt.
    49 Katso, tämä oli sisaresi Sodoman synti: ylpeys, leivän yltäkylläisyys ja huoleton lepo hänellä ja hänen tyttärillään; mutta kurjaa ja köyhää hän ei kädestä ottanut.
    50 He korskeilivat ja tekivät kauhistuksia minun edessäni, ja minä, kun sen näin, toimitin heidät pois.
    51 Ja Samaria ei tehnyt puoltakaan sinun syntiesi vertaa; mutta sinä olet tehnyt kauhistuksia paljon enemmän kuin he, niin että olet kaikilla kauhistuksillasi, joita olet tehnyt, saanut sisaresi näyttämään vanhurskailta.
    52 Niinpä kanna myös sinä häpeäsi, kun olet hankkinut moisen hyvityksen sisarillesi: sinun syntiesi takia, kun olet menetellyt vielä kauhistavammin kuin he, ovat he vanhurskaampia kuin sinä. Häpeä sinäkin ja kanna häpeäsi, kun olet saanut sisaresi näyttämään vanhurskailta.
    53 Ja minä tahdon kääntää heidän kohtalonsa: Sodoman ja hänen tyttäriensä kohtalon sekä Samarian ja hänen tyttäriensä kohtalon; ja minä tahdon kääntää sinun kohtalosi, sinun, joka olet heidän keskellänsä,
    54 että kantaisit häpeäsi ja olisit häpeissäsi kaikesta, mitä teit, kun lohdutit heidät.
    55 Sinun sisaresi-Sodoma tyttärineen saa palata entisellensä, ja Samaria tyttärineen saa palata entisellensä. Ja sinä tyttärinesi saat palata entisellesi.
    56 Eikö ollut sisaresi Sodoma huhupuheena sinun suussasi sinun ylpeytesi aikana,
    57 ennenkuin sinun oma pahuutesi paljastui, silloin kun jouduit Aramin tyttärien ja kaikkien heidän ympärillään asuvaisten, filistealaisten tyttärien, häväistäväksi, jotka joka taholta pilkkaavat sinua?
    58 Sinä saat kantaa iljetyksesi ja kauhistuksesi, sanoo Herra.
    59 Sillä näin sanoo Herra, Herra: Minä olen tehnyt sinulle sen mukaan, kuin sinä olet tehnyt, kun olet pitänyt valan halpana ja rikkonut liiton.
    60 Mutta minä muistan liittoni, jonka tein sinun kanssasi sinun nuoruutesi päivinä, ja minä teen sinun kanssasi iankaikkisen liiton.
    61 Ja sinä muistat vaelluksesi ja häpeät, kun otat vastaan sisaresi, ne, jotka ovat sinua isommat, ynnä ne, jotka ovat sinua pienemmät, ja minä annan heidät sinulle tyttäriksi; mutta en sinun liittosi voimasta.
    62 Ja minä teen liittoni sinun kanssasi, ja sinä tulet tietämään, että minä olen Herra.
    63 Niin sinä muistat ja häpeät etkä voi häpeäsi tähden suutasi avata, kun minä annan sinulle anteeksi kaikki, mitä sinä tehnyt olet; sanoo Herra, Herra."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


otteessa kirjoitti:

http://www.kotimaa.fi/kotimaa/index.php?option=com_content&task=view&id=1351&Itemid=38

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/01/499736

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu