Punikeille ja muille Amerikan vihaajille tiedoksi, että USA antaa LISÄÄ avustusta 590 miljoonalla eurolla!
Mitäs tähän sanotte kommarit?!
Mitäs tähän sanotte kommarit?!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
HOlliwoodisn silmänkääntötenppu...
ruokajonoon sen summan.Hienoa,kun Suomalaiset eivät anna centtiäkään nälkäjonoon
Minne se apu menee? Israeliin? Sinnehän menee suurin osa USAn ulkomaanavustusta köyhien maiden jäädessä reilusti jälkeen.
Libanoniin se menee, hyödytöntä rahan haaskausta
eli rahat menevät libanonissa amerikan ja israelin vallan alla oleville osapuolille että ne voisivat jatkaa taistelua oikeudenmukaisuutta vastaan paljon tehokkaammin.
Pelkurien rahalla ei ole merkitystä todellisessa taistelussa. Hulluudessaan vainolaista kosiskelevat petturit tullaan syöksemään Välimeren aaltoihin ja Libanonin ylväs kansa tulee saamaan vääryydellä ja viekkaudella heiltä anastetun vallan!
Tuolla rahallahan tekisi jo elokuvan, ehkä kaksi, muttei sentään enempää.