On kuin raateleva verenhimoinen

Adventistien kimpussa.Mutta "karavaani vain jatkaa kulkuaan"!Sitten vasta pitää säikähtää jos meidän vainoamisemme ja pilkkaamisemme loppuu,ei mitään hätää siihen saakka.Hyvää yötä kaikille!
3121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hiukan ontuvaa verrata adventismia karavaaniin. Oikeampaan osuu verrata pyyparven. Pyy kun tunnetusti pienenee maailmanlopun edellä.

Äänestä
  • Näin on, lauma pienenee koko ajan.

    Ellei ajat olisi lyhennetty, ei yksikään pelastuisi.

    Äänestä

  • että löytyneekö enää uskoa maanpäältä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koiralauma kirjoitti:

Adventistien kimpussa.Mutta "karavaani vain jatkaa kulkuaan"!Sitten vasta pitää säikähtää jos meidän vainoamisemme ja pilkkaamisemme loppuu,ei mitään hätää siihen saakka.Hyvää yötä kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu