Mä en tiedä mitä tehdä

...jos mun ihastksen kohde ei haluakkaan naimisiin?
Mä tiedän että kaikki laantuu siihen. Mutta laantuuko Jeesuksen puolesta?
Jos hän ei tahdokkaan naimisiin, mutta tahtoo muuten vaan, niin eikö kyse olkkin haureudesta, teidänkin mielestänne?
Mun heng.elämän esteenä on yksi mies.
Voisitteko auttaa, että pääsisin yli?
14389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Huorintekijä ja lihan himojaan noudattava nainen on SAASTANEN! SAASTAINEN ja Jumalan kiroama!

Äänestä
  • mies.

    Äänestä

  • ><> kirjoitti:

    mies.

    se ja sama.
    Haureus on synti.
    On pakko mennä naimisiin.

    Äänestä

  • se nainenkin tarttee miestä. Ei kun siittä vaan.

    Äänestä

Vie kaverisi helluntaiseurakunnan kaikkiin tulikivenkatkuisimpiin kokouksiin. Hankkiudu jonkun saarnamiehen juttusille ja valmistele tilanne jo etukäteen. Saarnamies pitää puheen kumppanillesi: sanoo että sänkyasiat on vasta häiden jälkeen ja millonkas pidettäisiin häät. Itse voit vielä puhua avioliittoasioista ja lasten tekemisestä. Jos ei kaveria sitoutuminen kiinnosta niin anna luikurin mennä äläkä vollota perään. Totuushan on se, että keljun kaverin kanssa avioitumalla on elämäsi helvettiä!

Äänestä
  • ...en voi sitä tietää.

    Äänestä

Käske tätä kumppania menemään sukupuolitautitesteihin ja AIDS-testiin. Puhu ehkäisystä, lapsiluvusta, haluathan ainakin 6 lasta? Puhu appivanhemmista ja heidän kummallisista tavoistaan, omista neurooseistasi ja liikakiloista, kuukautiskivuista, kaikista mahdollisista vaivoista. Ala harrastaa sukututkimusta omassa ja kumppanisi suvussa. Keskustele rahankäytöstä, pyydä lainaa kumppaniltasi. Älä ikinä tapaa tätä kumppania muuta kuin esiliinan kanssa. Siis joku vanha täti mukuaan valvomaan ettei mitään luvattomia pusuja jaella.

Äänestä
  • ei luvattomia pusuja jaella.

    Äänestä

Mä oon 33v. ja se on 52.v.

Äänestä
  • Tuohan on sulle ihan liian vanha. Vanhat äijät tulee kiukkuisiksi ja mustasukkaisiksi. Et pääse kohta kauppaankaan kun se luulee että menet jotain toista ukkoa tapaamaan. Kyllähän se vanhaa äijää imartelee kun nuori nainen on kiinnostunut.

    Äänestä

  • Mitä varten! kirjoitti:

    Tuohan on sulle ihan liian vanha. Vanhat äijät tulee kiukkuisiksi ja mustasukkaisiksi. Et pääse kohta kauppaankaan kun se luulee että menet jotain toista ukkoa tapaamaan. Kyllähän se vanhaa äijää imartelee kun nuori nainen on kiinnostunut.

    -hyvä.

    Äänestä

Hankkiudu eroon mokomasta miehestä jos haluaa vain syntisiä juttuja eikä avioliittoja! Hyi sellaista miestä!

Äänestä
  • Mun rakas ei oo kuka tahansa, että en mä anna kehen tahansa tolla tavalla häntä arvostella,
    anteex vaan.
    Mut suurin ongelma on se, että hänellä on rahaa mutta mulla ei.

    Äänestä

  • "rakkaasta"noin. kirjoitti:

    Mun rakas ei oo kuka tahansa, että en mä anna kehen tahansa tolla tavalla häntä arvostella,
    anteex vaan.
    Mut suurin ongelma on se, että hänellä on rahaa mutta mulla ei.

    Siinä on ongelma,jos hänellä on rahaa ja sinulla ei? En ymmärrä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakastunut... kirjoitti:

...jos mun ihastksen kohde ei haluakkaan naimisiin?
Mä tiedän että kaikki laantuu siihen. Mutta laantuuko Jeesuksen puolesta?
Jos hän ei tahdokkaan naimisiin, mutta tahtoo muuten vaan, niin eikö kyse olkkin haureudesta, teidänkin mielestänne?
Mun heng.elämän esteenä on yksi mies.
Voisitteko auttaa, että pääsisin yli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu