Takavuosina Suomessa myytiin Woodpecker-merkkistä siideriä. Sitä ei ole ollut kaupoissa enää aikoihin. Tietääkö joku saako sitä vielä jostain, vai onko sen nimi muuttunut täysin toiseksi tai valmistetaanko sitten vastaavanlaista siideriä jollain muulla nimellä?
Woodpecker-siideri
9
10223
Vastaukset
- Stefan56
Ei sitä Woodpeckeriä ole saanut Suomesta enää vuosikausiin. Oli ehdottomasti parempi kuin yksikään tällä hetkellä Suomessa saatavilla oleva siideri. Oikeastaan ainoa juotava siideri.
- ciderri
Bulmers on aika lähellä Woodpeckeriä. Saa Alkon lisäksi myös SOK:n ja KESKON isoimmista kaupoista.
- Woodpecerin korvaaja
- Sakke58
Joo mäki vedin sitä Ausseissa ollessani, ehdottomasti paras siideri!
- Anonyymi
Pirkan kuiva Omena Siideri mun mielestä muistuttaa paljon ko siideriä. Kehotan maistamaan ja KYLMÄNÄ. (vaikka jotkut tykkää siitä huoneenläpimänä)
- Anonyymi
Pirkan kuiva Omenasiideri on makumaailmalta kuin Woodbecker. MAISTA, vai etkö kehtaa ostaa lähiruokakaupastasi?!?!
- Anonyymi
Aloitus on yli 15 vuotta vanha. Totta puhuen kuivien siiderien valikoima kaupoissa on aika heikko, ylimakeat limsasiiderit vallanneet alaa.
- Anonyymi
Woodpecker oli alkoholin osalta omien nuoruusvuosien markettien ykköstuote. Ei mikään trendijuoma, mutta hinta/laatusuhde oli kohdillaan. Opiskelijabudjetin luksustuote.
- Anonyymi
Punainen tikka oli oikein hyvää. Ehkä vähän aika kultaa muistoja mutta kuitenkin
Tv TimmyH
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191652
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991488Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36901Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29859Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38811Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50786Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43728Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56728Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37720Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37690