Siska ja Tutkija

Onko se sama sarja, kun välillä tulee Siska- ja välillä Tutkija nimellä lauantai-iltaisin?
3251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eri sarjat ovat kysessä. Tutkija on sellainen blondi äijä, Siska puolestaan tumma setä.

Äänestä
  • tapettiin. Sama kävi eilen Tutkijalle. Kurjia käsikirjoittajia! Nyt odotan "kauhulla", milloin Kettu tapetaan. Eikö niitä henkilöitä voi muuten poistaa kuin tappamalla?
    Hanna raukka jäi ilman isää!

    Äänestä

  • ensimmäinen Siska kirjoitti:

    tapettiin. Sama kävi eilen Tutkijalle. Kurjia käsikirjoittajia! Nyt odotan "kauhulla", milloin Kettu tapetaan. Eikö niitä henkilöitä voi muuten poistaa kuin tappamalla?
    Hanna raukka jäi ilman isää!

    Alkuperäinen Kettu eli "Vanha Kettu" tapettiin jo 1980-luvulla. Silloin tappaminen tapahtui paljon siistimmin ja Vanha Kettu kuoli sairaalavuoteessa juuri kun kaikki kuvittelivat hänen toipuneen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


????????? kirjoitti:

Onko se sama sarja, kun välillä tulee Siska- ja välillä Tutkija nimellä lauantai-iltaisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu