Muistaako kukaan enää tv-ohjelmaa, jossa Tony Halme oli tv-lupatarkastajana?
Siitä on jo noin 10 vuotta aikaa ja Tony oli silloin ihan eri maineessa kuin nykyisin.
Tony viskasi kerran jopa luvattoman katsojan television parvekkeelta. Tony joutui tietysti myöhemmin korvaamaan sen television.
Mutta hauskoja selityksiä löytyi luvattomilta, niin kuin se televisio olohuoneessa, jota asunnon omistajat eivät olleet huomanneet olohuoneen tv-tasolla ja sitten ihmeteltiin, että mistä se on siihen ilmestynyt.
Kuka muistaa Tony Halmeen
4
3600
Vastaukset 4
- ikj
Se tuli joskus 90 luvun puolen välin kieppeillä. Tony marssi asuntoon ja karjaisi "ja tv-lupaa on kai turha edes sitten kysellä", nappasi television kainaloon, käveli käytävään ja heitti sen tuuletusparvekkeelta alas. Asukas yritti estellä ja mutisi jotain mummon telkkarista.
Nämä oli ihan aitoja tilanteita.Ei ollut aitoja. Katso vaikka:
http://www.youtube.com/watch?v=rsEGT_uvCxw
Yksinkertaisesti ei noin voi tulla kameroiden kanssa toisen kotiin.- Lehtori?
okaro kirjoitti:
Ei ollut aitoja. Katso vaikka:
http://www.youtube.com/watch?v=rsEGT_uvCxw
Yksinkertaisesti ei noin voi tulla kameroiden kanssa toisen kotiin.Kyllä nuo olivat ihan aitoja juttuja.
Siitähän nousikin silloin pieni haloo noista asuntoihin tunkeutumisista.
Toi Juha Föhr juttukin oli ihan aito.
Se oli sitä rajua 90 lukua:) - filmieditoija
Lehtori? kirjoitti:
Kyllä nuo olivat ihan aitoja juttuja.
Siitähän nousikin silloin pieni haloo noista asuntoihin tunkeutumisista.
Toi Juha Föhr juttukin oli ihan aito.
Se oli sitä rajua 90 lukua:)tähän kuvan hevosesta, jolla on kolibrin siivet ja laittasin sen lentään kukasta kukkaan mettä juomaan niin tottahan se totta olisi.
Meillä asui aikoinaan peikko ja keiju makkarissa, kun lapset oli pieniä. Niiden nimet oli Höpö ja Hippu. Jotenkin ne vaan hävisi, kun lapset aikuistu. Sekin oli 90-lukua :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2112088
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491247Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1861137- 81986
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56881- 71813
- 100792
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.348695- 34688