Eli söin e-pillereitä muutaman vuoden, aloitin murrosiässä joten vaivaisetkin finnit ja näppylät katosivat, kuukautiskivut katosivat ym. mitä luvataankin.
Vuosi sitte lopetin niiden syönnin kun en nähny siitä enään jatkaa. Kipuja ei enää ole, mutta mulla on alkanut tuleen melko paljon finnejä ja näppyjä niin kasvoihin kuin selkäänkin. Se tympäsee.
Johtuuko nämä finnit ja näpyt juuri siitä kun lopetin pillerit? Inhottavaa. Vaikka kuinka hoidan ihoani, niin silti niitä tulee ja tulee, lisää ja lisää.
Sitten mietin myös sitä, että vuosi sitten siis minulla ei ollut minkäälaisia haluja(mutta nykyään on). Ja pelottaa sekin, että kun tässä joku päivä vielä jatkan niiden syöntiä, niin katoavatko taas kaikki?
Kertokaa jos teillä on kokemusta näistä kahdesta ongelmasta.
Vuosi sitte lopetin niiden syönnin kun en nähny siitä enään jatkaa. Kipuja ei enää ole, mutta mulla on alkanut tuleen melko paljon finnejä ja näppyjä niin kasvoihin kuin selkäänkin. Se tympäsee.
Johtuuko nämä finnit ja näpyt juuri siitä kun lopetin pillerit? Inhottavaa. Vaikka kuinka hoidan ihoani, niin silti niitä tulee ja tulee, lisää ja lisää.
Sitten mietin myös sitä, että vuosi sitten siis minulla ei ollut minkäälaisia haluja(mutta nykyään on). Ja pelottaa sekin, että kun tässä joku päivä vielä jatkan niiden syöntiä, niin katoavatko taas kaikki?
Kertokaa jos teillä on kokemusta näistä kahdesta ongelmasta.
Vastaukset 1
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000010&posting=22000000023319921
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000010&posting=22000000023291275
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000010&posting=22000000023259432
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000010&posting=22000000023241719
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000010&posting=22000000023143337
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000010&posting=22000000022829522