BZ:Keskusta ja Kokoomus yhteen.

Ehkäpä tuossa on jotakin suomalaisten idioottien häpeää siitä, että ei olla kuten amerikassa tai briteissä.

Suomalainen kuitenkin voittaa formuloissa ja ralleissa ja jääkiekossa. Siksi koska olemme suomalaisia.

Suomessa on kolme suurta. Onko muka niin vaikeeta?
5526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kysynpähän vaan

Äänestä
  • En viitsinyt sotkea juttuani suoraan paskaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keinoriks kirjoitti:

Ehkäpä tuossa on jotakin suomalaisten idioottien häpeää siitä, että ei olla kuten amerikassa tai briteissä.

Suomalainen kuitenkin voittaa formuloissa ja ralleissa ja jääkiekossa. Siksi koska olemme suomalaisia.

Suomessa on kolme suurta. Onko muka niin vaikeeta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu