Mikä perkele maksaa, kun muutaman kilometrin pätkälle massan vaihto ja putkitus kestää kuukausitolkulla? Ilmat ollut erittäin hyvät tehdä töitä ja joka ikinen päivä on katu revitty uudelleen auki jostain kohtaa, joka oli jo ns. jätetty painumaan. Koko remontin aikana ei milloinkaan ollut opasteita mistä ajaa, (kun asuu vehkatien varressa), mitäs jos olis tarvittu ambulanssia tms.. Ensin kyltissä oli merkintä valmis 12/05, muuttui sen jälken 01/07, nyt koko kyltti kaadettu ojaan. Olisi mukava kuulla jonkun katupäällikön mielipide tästä remontista, jos asuisi itse kadun varrella. Ala-arvoisesti toteutettu projekti. Kiitos Koivusaari&Co.
Vehkatiestä remonteista
Jeep Cherokee
2468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
itse asun kanssa Vehkatiellä ja huomasin ihan samaa asiaam, ei tiedä kummasta suunnasta kannattaa kotia ajaa. Menee hermot aika pahasti. Sen lisäksi on ihan törkeetä että osasta Vehkaa on otettu katulampot pois pari kuukautta sitten eikä sinne vielä laitettu mitään tilalle. Pimeää kuin karhun perseessä :(
Tästä oon kirjoittanut kaupungille pari kertaa, ei kertaakaan vastattu. Törkeetä.
Kannattaa hyvät ihmiset ottaa yhteyttä (puhelimitse) suoraan urakoitsijaan. Numeron saa kyllä kun kaupungille soittaa! Ei siinä kannata mitää kirjekyykhyjä asialle laittaa. Jos ei muu auta, niin kerätkää mahdollisimman monelta Vehkatien asukkaalta nimet ylös ja sen lapun kanssa kaupungin herrojen juttusille. Niillä on aina mahdollisuus vaihtaa urakoitsijaa, jos hommat ei suju. Ja eihän ne herrat siitä työn vaiheesta mitään tiedä, jos ei niille kukaan siitä ilmoita! Ainakin muualla Järvenpäässä samalla menetelmällä saa asiat hoitumaan.