Mitäpä ei ihminen tekisi saadakseen rahaa? Voi nainen, mikä häpeä!
S. Kurosen kirja
23
1426
Vastaukset
- kirke^
kertoisi moisia asioita omista seurustelusuhteistani edes kavereille. Mutta tämä "S":pä kertoo koko Suomelle, vaikka ketään ei kiinnostaisikaan..
Voi että, kun mua säälittää ne "Ässän" lapset. Ties mitä saavat kestää äitinsä takia muilöta tenavilta. Huh huh...
Sydämestäni toivon, että kukaan ei k.o. kirjaa ostaisi!! "kirjat ovat hengen lantaa, mutta ne eivät saa olla sontaa".
En muita kenen tuo lainaus on mutta ei siinä mitään täällä on sana-ja painovapaus.
Ostakoon SK:n kirjan ne jotka haluavat.- Tasa.arvo
No jo on. Ei kai nyt tuolla vielä lapsiakin sitten vielä ole. No aivan niin sitten joo. Aivan äärettömän naivi ihminen reppana. Häpeän Susan K:n puolesta.
Tämä meidän elämä se tuntuu menevän kohti usaa. Monica Lewinskyt taas. HUHHUH. Ei sitten mitään järkeä.
MoneyMoneyMoney. Abba oli kyllä todella realistinen yhtye. - minäkin nainen
hävettänyt jos minut olisi jokuminäkin nainen nähnyt olemattoman kirjan julkistamistilaisuudessa tänään.
Tuntuu jotenkin niin naurettavalta että oli päässyt vielä uutisiinkin.
Kuka tukisi Matti Vanhasta? Ettei vaan sairastuisi
mokomasta,normaalin poikamiehen tarpeesta kaivata
rinnalleen naist. - morsian?
Sehän lempattiin jo koekäytön jälkeen.
Tyhmäst pääst kärsii koko ruumis.- Tasa.arvo
Niin juuri. Oikein vaimokin vielä. Tuo on todella lapsellinen nainen, jolta puuttuu todellakin oma elämä. Katkeruuden perikuva.
- Curiosidad
että sentään...
Käsi sydämelle: jos tuo kirja sattuisi osumaan pöydänkulmalle, niin maltaisittiko olla vilkuilematta- ihan pikkasen vaan....?- aika ....
Minä aion odottaa kunnes se tulee kirjaston uutuushyllylle!
Sören Kierkegaard, joka lausahti varsin osuvasti: ei kieltä ihmisille annettu, jotta he kätkisivät ajatuksensa vaan kätkeäksensä sen, ettei heillä ole ajatuksia.
- Joonas1977
Vetoan kaikkiin: Jättäkää tämä ko. kirja hyllyyn. Tätä ei voi tukea.
- Go Matti Go
Kirjan tekeminen on laskelmoitua rahastusta ja
toisen yksityisyyden loukkaamista.Matti varmasti
huomasi Kurosen ahneen ja pelurin luonteen ja vihelsi homman lopulta poikki,ettei joudu vielä
suurempaaan liriin. - joopa joo
lehdistötilaisuudessa esiteltiin pelkät kannet!
Kirjaa ei vielä ole. - AIVAN! Ette.
Samat henkilöt, jotka vinkuvat siitä, että joku haukkuu esimerkiksi Da Vinci -koodin lukematta sitä, ovat itse heti haukkumassa Kurosen kirjaa lukematta sitä.
- J.K.P.
Susan Kuronen on suomen kettumaisin ämmä joka ei osaa ikinä lopettaa. Varmaan on paljon jätetyksi tulleita naisia ja miehiä, joille ei kuitenkaan tule ensimmäiseksi mieleen kirjoitaa kirjaa asiasta ja alkaa puimaan asiaa julkisesti. Järkevä ihminen antaisi asian jo olla ja jatkaisi elämässään eteenpäin. Ihmettelen, voiko joku ihan oikeasti olla noin älyttömän katkera ja kostonhimoinen? Susan Kuronen pilaa oman ja lastensa elämän tuolla paskanjauhannalla. Toivon hänelle koko sydämestäni kaikkea pahaa.
- animagus
Kurosen kirjaa voi aivan Da Vinci -koodiin verrata. Emmeköhän me ole lehdistä saaneet aivan riittävästi tietoa siitä, millainen tämä Kuronen on naisiaan.
- Tasa.arvo
Viimeinen kirja jonka lukisin, jos yleensä kirjoja edes lukisin. Niin säälittävä on tämä tapaus, että voi ei.
- huippu.
= S. Kuronen!
- päätellen
Kuroskalla (ja hänen "kirjallaan") on kuitenkin
markkinarako.
- mutta...
pitääkö tästä aiheesta keskustella kirjallisuuspalstalla? Susan Kurosen kirjalla tuskin tulee olemaan kovinkaan paljon tekemistä kirjallisuuden kanssa. Vaikka häntä kai kohta kutsutaankin mukamas "kirjailijaksi".
- Motellien aikakirjat
lähtökohtaisesti nyrpistä nenäänsä millekään, mikään inhimillinen ole hänelle vierasta tämän taivaankannen alla. Hän havannoi kiihkottomasti omaa aikaansa sen tuottamien tekstien kautta, ei provosoidu huutamaan "Ristiinaulitse" väkijoukon mukana.
Jokainen teksti kertoo omalla tavallaan siitä mitä näillä lakeuksilla taphtuu, mihin täällä uskotaan, mitä toivotaan, mitä rakastetaan. - scarabaeus
Motellien aikakirjat kirjoitti:
lähtökohtaisesti nyrpistä nenäänsä millekään, mikään inhimillinen ole hänelle vierasta tämän taivaankannen alla. Hän havannoi kiihkottomasti omaa aikaansa sen tuottamien tekstien kautta, ei provosoidu huutamaan "Ristiinaulitse" väkijoukon mukana.
Jokainen teksti kertoo omalla tavallaan siitä mitä näillä lakeuksilla taphtuu, mihin täällä uskotaan, mitä toivotaan, mitä rakastetaan.Kyllä tällaisella kirjalla on ollut jo pidemmän aikaa tilaus.
Odotan kiinnostuneena millaista tekstiä kirjassa on.
Wau!
... ja minkälaisia kirjoja tämän kirjan jälkeen julkaistaan...
Wau-wau-wau! - noin?
Motellien aikakirjat kirjoitti:
lähtökohtaisesti nyrpistä nenäänsä millekään, mikään inhimillinen ole hänelle vierasta tämän taivaankannen alla. Hän havannoi kiihkottomasti omaa aikaansa sen tuottamien tekstien kautta, ei provosoidu huutamaan "Ristiinaulitse" väkijoukon mukana.
Jokainen teksti kertoo omalla tavallaan siitä mitä näillä lakeuksilla taphtuu, mihin täällä uskotaan, mitä toivotaan, mitä rakastetaan.En minä nenääni nyrpistä mainosbrosyyreillekään, mutta ovatko ne kirjallisuutta?
- DelMonte-mies
Maailman säälittävin ja samalla pelottavin (nimimerkillä on vahvoja omakohtaisia kokemuksia) on katkeroitunut, naivi, epärealistinen ja rahanhimoinen nainen. Nainen, jota elämä ei ole vielä läheskään tarpeeksi kouluttanut ollakseen nöyrä. Edes kaatopaikalla jätteiden seassa loikkiva rotta ei ole niin säälittävä otus, kuin tämä naistyyppi on.
Saunan takana on kuitenkin tilaa vielä eräälle toiselle - Miehelle. Insinöörille, joka kuvittelee olevansa jonkin asteen kustantaja, hah, kirjoitettuaan muutaman omakustanteen rakentamisesta ja MAINOSTAA vielä omia palvelujaan KESKUSTELUPALSTOILLA internetissä (kuukausi-pari sitten Suomi24-sivuilla...).
Voi pyhä yksinkertaisuus! Nyt tämä kustannusmaailman "lahja" Suomelle on ottanut keppihevosekseen tuon säälittävän naisen. Kaksin aina kaunihimpi.
Voi elämän kevät ja pyhä yksinkertaisuus!
Tökätkää nyt jo joku ihan oikeasti! Joku, jolla on valtaa ja voimaa niin, että koko kyseinen projekti kariutuu - Meistä kukaan ei ansaitse tätä. Jos joku meistä tätä myy ja joku meistä vielä sitä ostaa, olemme naurettavia, ihan jokainen, koko pohjolan kansa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641066
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3541065- 61832
- 57739
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k99668Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49641- 26633
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14628- 68620
- 57600