Sinkun astianpesu

Kuinka usein sinkun tarvii ostaa astianpesuainetta, kun hän syö kerran päivässä kotona ja pullollisella saa pestyä 15000 lautasta.
Vastaus: Kerran 41:ssä vuodessa. Uskokoon, ken tahtoo jokailtaisen mainosemävalheen.
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koettakaapa vaan, ikisinkut, kaataa siitä pesuainepurkistanne täsmälleen 66.7 mikrolitraa (miljoonasosalitraa) ainoalle lautasellenne ennen pesua, jotta se todella riittäisi 41 vuodeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


15000 lautasta kirjoitti:

Kuinka usein sinkun tarvii ostaa astianpesuainetta, kun hän syö kerran päivässä kotona ja pullollisella saa pestyä 15000 lautasta.
Vastaus: Kerran 41:ssä vuodessa. Uskokoon, ken tahtoo jokailtaisen mainosemävalheen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu