Kun ajattelemme elämäämme, on vain lyhyt hetki lapsesta vanhukseksi. Äidin sylissä tähtisilmin katselemme elämän alkua uteliaina, pian makaamme demareiden rakentamilla keskitysleireillä, vanhusten kuolemanosastoilla, ilman ihmisarvoa.
Jokainen hetki elämästä on arvokas. Siksi me kommunistit taistelemme joka hetki paremman maailman puolesta. Sellaisen maailman, jossa ovat sekä lapset, että vanhukset turvassa arvokkaina ihmiskunnan jäseninä. Kommunisti ei halveksi nuoruuden intoa eikä vanhuuden viisautta. Kun liittoudumme yhteen, voimme muuttaa maailman inhimilliseksi. Kaikilla on oikeus elää ja kaikki ovat arvokkaita.
Jokainen hetki elämästä on arvokas. Siksi me kommunistit taistelemme joka hetki paremman maailman puolesta. Sellaisen maailman, jossa ovat sekä lapset, että vanhukset turvassa arvokkaina ihmiskunnan jäseninä. Kommunisti ei halveksi nuoruuden intoa eikä vanhuuden viisautta. Kun liittoudumme yhteen, voimme muuttaa maailman inhimilliseksi. Kaikilla on oikeus elää ja kaikki ovat arvokkaita.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Taistelen katkeraan loppuun saakka sekä sosiaalidemokratiaa että kommunismia vastaan!
hoitoon ...tanan naurettava porvarispuntti!
Niin kyllä me kumpikin tiedetään kommunismin kaameudesta.
Jos kommunismi on lopullinen yhteiskunta järjestelmä, niin miksi sitä pitää hoputta tulemaan. Ehkä sen aika on myöhemmin.
Jos komut kykenisivät yhteistyöhön demareitten kanssa niin vot. Mutta demari on teikäläisten mielestä pahin olio maan päällä
Demari on luokkapetturi, eli työväen asian vihollinen. Demarit jarruttavat kehitystä kohti sosialismia.
Kommunismia tulee kiirehtiä koska jokainen päivä kapitalismia tuhoaa ympäristöä, kohta ei ole enää mitään toivoa paremmasta kun luonnon rajat tulevat vastaan. Kommunismin vastustajat tappavat syntymättömiä sukupolvia tuhoisalla toiminnallaan.
Se materiaali, joka tuhlataan rihkamaan tänään, voitaisiin paremmalla suunnittelulla käyttää ihmiskunnan hyväksi. Kommunismi ei ole kaameaa muuta kuin luokkapettureille ja varkaille, koska kommunismissa ei voi loisia toisten työn varassa vaan joutuu itse tekemään töitä.
...miten ääripuolueet jaksavat kiinnostaa. Sosialismin ja kansallissosialismin ero on vain se, että kansallissosialismi on kansallista. Ei me ihmiset paljoa viisastuta, kun viimein saatiin natsit kitketyksi euroopasta, no ainakin suurimmaksi osaksi, niin eikö kuuskytluvulla lapset laula kuorossa ylistystä uusille "johtajille" fidelille, ho tsi minhille ja leninille. Samaa hitlerjugendia, vaihtakaa vaan lippu niin idea on sama. Sama vaahto suupielissä uhottiin miten joka kansalainen ottaa aseen käteen ja tappaa "herrat" pankinjohtajat ja muut valkoset. Massapsykologia toimi, ja toimii edelleen. Luojan kiitos suurin osa suomalaisista tajuaa miten suuri vaara näissä kahjoissa piilee, niin oikealla kuin vasemmallakin....